Pervargę medikai sukilo – pateikė griežtus reikalavimus valdžiai

Penktadienį diskusijai sostinėje susitikę medikai nusprendė griežtinti retoriką – prašymus ir skundus ydinga sveikatos apsaugos sistema keisti konkrečiais reikalavimais. Kad ledai pajudėjo rodo ir sekmadienį naktį išplatinta peticija, kurioje dominuoja žodžiai „reikalaujame“ ir „nedelsiant“. Ją pirmadienį 11 val. ryto jau buvo pasirašę 15 tūkst. asmenų.

„Vardan kokybiškos visos sveikatos priežiūros sistemos! Kokybiško pacientų konsultavimo! Tai išties ir yra pagrindinė šios iniciatyvos mintis. Kad mes, medikai, būtume pailsėję, nepervargdami nuo per didelio darbo krūvio, neretai per kelis darbus, ir kad turėtume pakankamai laiko su atidumu priimt kiekvieną pacientą, skirdami pakankamą laiką! Patikėkit, mes to tikrai norime! Ir tas nebepakeliamas stresas dėl nuolatinio skubėjimo, dėl nuolatinės vidinės įtampos veda į perdegimą. Veda į niekur… Ta iniciatyva, kuri gimė per šias kelias savaites, ta vienybė visų medikų ir toks gausus pacientų palaikymas, pasirašančių peticiją – tai yra kažkas nepaprasto! Palaikykit mus! Dalinkitės savo aplinkoje!“, – prisijungti kvietė Aukštadvario pirminės sveikatos priežiūros centro vadove šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.

Pateikiame visą peticijos tekstą:

Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų peticija Mes, esami, buvę ir būsimi Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, patirdami didžiulį emocinį spaudimą ir fizinį nuovargį, kasdieną matome vis daugiau sistemos griūties požymių. Sveikatos priežiūros sistema nebeturi pakankamai pagrindinio ištekliaus – dirbančių žmonių (gydytojų, slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų) – todėl artėja prie visiško chaoso. Jausdami didelę atsakomybę prieš pacientus imamės iniciatyvos ir reikalaujame valstybės valdymo institucijų vykdyti šiuos reikalavimus:

  1. Nedelsiant padidinti visų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų, įskaitant ir gydytojus rezidentus, atlyginimus 30 procentų; per artimiausius metus 50 procentų, o iki 2020 metų iki vidutinio Europos Sąjungos šalių atlyginimo, iš esmės reformuojant Privalomojo Sveikatos Draudimo Fondo formavimo principus ir atitinkamai didinant visų sveikatos priežiūros paslaugų įkainius.
  2. Nedelsiant priimti ir viešai paskelbti valstybinio lygio normatyvinius dokumentus, ribojančius maksimalų darbo krūvį sveikatos priežiūros įstaigose, bei nustatyti minimalią pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros ir gydytojų specialistų konsultacijos trukmę taip įteisinant ir užtikrinant minimalų gydytojo ir slaugos personalo skiriamą laiką pacientui.
  3. Nedelsiant sustabdyti reguliariai vykdomą SODROS ir Valstybinės ligonių kasos prie SAM padalinių t.y. Teritorinių ligonių kasų bet kokių finansinių sankcijų ar išieškojimų taikymą visoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ar jų darbuotojams už netyčines administracines sveikatos paslaugų teikimo klaidas, jeigu teikiant šias paslaugas pacientams nebuvo padaryta žala jų sveikatai ar gyvybei.
  4. Visi su sveikatos priežiūra susiję įstatymų, įsakymų, nutarimų ir kitų teisės aktų projektai turi būti rengiami su medicinos darbuotojų profesinėmis sąjungomis, organizacijomis ir skelbiami viešai.
  5. Reikalaujame visiems slaugytojoms ir gydytojams sudaryti sąlygas kelti savo kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienio šalyse. Peticijos autorius – Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas Vytautas Kasiulevičius. Jo komentarą papildysime popiet.

Peticiją galite pasirašyti čia.

Karių algoms pakelti Lietuvos Vyriausybė pinigų turi. Pažiūrėsime, ar turės gydytojams…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s