Prokuratūra: kariuomenės dalinyje Kaune praėjusią savaitę pasigesta sprogstamosios medžiagos

Kaune esančiame Juozo Vitkaus inžinerijos batalione praėjusią savaitę nustatytas sprogstamosios medžiagos trūkumas. Tuo pačiu metu teisėsauga neatmeta, kad jis galėjo susidaryti dėl netvarkingos apskaitos.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė pirmadienį informavo, jog kariniame dalinyje buvo nustatytas „galimas sprogstamosios medžiagos trūkumas“. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl dingusių „karinės paskirties materialinių vertybių“ kariuomenė pranešė penktadienį, tačiau nei krašto apsaugos sistemos, nei teisėsaugos atstovai iki šiol tiksliai nebuvo įvardiję, koks karinis turtas dingo. Trūkumas buvo užfiksuotas ketvirtadienį. E.Martinonienė neįvardijo, koks tikslus sprogstamosios medžiagos deficitas nustatytas.

„Pareigūnai elgiasi taip, tarsi tai būtų maksimaliai pavojinga, bet visgi yra tikimybė, jog tai buvo apskaitos klaida“, – sakė prokuratūros atstovė.

Anksčiau buvo pranešama kad lapkričio 2 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione atliktos vidinės inventorizacijos metu buvo nustatytas karinės paskirties materialinių vertybių trūkumas, tačiau kokių konkrečiai – tuomet duomenų nebuvo.

Karo policija praėjusį penktadienį  informavo kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 324-tą straipsnį. Jis numato, kad karys, dėl aplaidumo praradęs jam tarnybos reikalams patikėtą ginklą, šaudmenis, sprogmenis, sprogstamąsias medžiagas, transporto priemonę ar kitą karo techniką, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s