Witoldas Waszczykowskis: Ukraina per ilgai naudojo Lenkiją

Lenkija ilgą laiką besąlygiškai suteikė pagalbą Ukrainai turėdama galvoje savo saugumą. Apie tai pasakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis radijo stoties “Polskie Radio” eteryje.

Anot jo Ukraina naudojasi šia pagalba galvodama kad ši niekada neišseks.

„Prieš tai mes sukandome dantis nes pagal mūsų karinę politinę doktriną ir saugumą nepriklausomos Ukrainos išsaugojimas yra neįkainojamas. Bet vėliau mes supratome esą naudojami pamatę tai kad Ukraina pakankamai nerūpestingai žiūri į šią problemą ir galvoja jog mes besąlygiškai remsime jos saugumą ir nepriklausomumą, stovėsime jos pusėje konflikte su Rusija ir nereikalausime dvišalių problemų sprendimo – tiek švietimo, tiek istorijos srityse“. – pasakė W. Waszczykowskis.

Tuo pačiu jis pažymėjo kad „Rusijos agresija negali būti atsikalbinėjimu tam kad nespręsti dvišalių problemų“.

Be to jis pabrėžė kad svarbiausios Lenkijos ir Ukrainos santykių problemos yra šios: istorija, švietimas ir katalikų bažnyčios parapijų turto sugrąžinimas vietinei lenkų bendruomenei.

Lenkijos URM vadovas pasakė planuojąs po apsilankymo Lvovo mieste susitikti su šalies prezidentu A. Duda ir apgailestavo „optimistinių žinių pastarajam neturįs“.

Oficialus lenkų užsienio reikalų ministro vizitas į Lvovą įvyko lapkričio 4-5 dienomis. Jo metu W. Waszczykowskis atsisakė aplankyti okupacinių režimų aukų muziejų – memorialą „Lanckojaus kalėjimas“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s