Lenkijos vice-konsulas Marek Zapur: Lvovas – lenkų miestas

Lenkijos vice-konsulas Marek Zapur pareiškė kad Lvovas yra lenkiškas miestas nes 1918-ais metais nebuvo jokios Ukrainos valstybės. Apie šį incidentą su nuoroda į Rovno srities muziejaus direktorių Ihorį Marčiuką praneša Ukrainos žiniasklaida. Lenkijos diplomatas padarė skambų pareiškimą istorinės mokslinės konferencijos metu.

„Provokacinis antiukrainietiškas Lenkijos vice-konsulo pareiškimas buvo padarytas 2017-tųjų lapkričio 6-tą dieną Rovno mieste. Rovno srities muziejuje įvyko apvalusis stalas „Voluinės eksperimentas. G. JUzevsky: kelias į Ukrainos ir Lenkijos susitaikymą tarpukario metu.“ – parašė I. Marčiukas savo „Facebook“ paskyroje.

Renginyje dalyvavo daug istorikų ir kitų mokslininkų. Ukrainos pusei atstovaujantys ekspertai sakė kad Lenkijos okupacinio valdininko Henriko Juzevskio gimtadienį švęsti nereikia kadangi Lenkija užgrobė dalį Ukrainos 1919 – ais – 1920-ais metais.

„Iš tikrųjų „Voluinės eksperimentas“ buvo nukreiptas į lenkų valdžios įtvirtinimą, šios žemės polonizaciją ir vietinių ukrainiečių asimiliaciją. Atsakydamas į tai Lenkijos vice-konsulas atsistojo ir pareiškė kad jokios Ukrainos valstybės tuo metu neegzistavo, o Lvovas – tai lenkiškas miestas ir dabar galima teigti kad tokiu atveju Ukraina okupavo Krymą ir Donbasą“, – pridėjo I. Marčiukas.

Vėliau lenkų diplomatas bandė teisintis pareiškęs kad jos žodžiai buvo ištraukti iš konteksto. Bet gal iš tikrųjų jis išdrįso viešai pasakyti tą ko negali (bent jau kol kas) pasakyti, bet galvoja aukšto rango Lenkijos valdovai.

Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis radijo stoties “Polskie Radio” eteryje pasakė kad Ukraina per ilgai naudojo Lenkiją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s