Lenkijos žiniasklaida: ES šalys prekiauja anglimi su Donbasu

Lenkijos „Gazeta Prawna“ atskleidė schemą pagal kurią Donecko ir Luhansko liaudies Respublikos prekiauja anglimi bent jau su penkiomis ES valstybėmis. Kuras iš teritorijų patenka net į Austriją ir Italiją.

„Mes žinome kad anglis iš šių teritorijų parduodama mažiausiai penkioms ES šalims, tame tarpe Austrijai ir Italijai. Tai yra svarbu nes eksporto nebuvimas iš šių taip vadinamų „liaudies respublikų“ buvo vienas iš pagrindinių argumentų tam kad nepriimti sankcijų šių regionų atžvilgiu“. – sakoma straipsnyje.

Į Lenkijos žiniasklaidos priemonės užklausą ar anglies pirkimas iš šių teritorijų yra sankcijų režimo pažeidimas Europos Komisija neatsakė. Žurnalistai pateikia konkrečius pavyzdžius kaip antracitas iš šių teritorijų tiekiamas į ES šalis. Pavyzdžiui, Austrijos kompanija „Carbones“ tiesiog neslepia to fakto kad parduoda būtent ukrainietišką anglį o tai reiškia kad jis yra iš atvežamas iš „DLR“ ir „LLR“ nes kitur Ukrainoje šio iškastinio kuro telkinių nėra.

Šios kompanijos atstovas prisipažino kad jie parduoda anglį net į Lenkiją. Anksčiau šią informaciją patvirtino pats Lenkijos energetikos ministras Krzysztof Tchórzewski. Ši austrų įmonė yra susijusi su lenkų kompanija „TD Anthracite“ kurią 2013-ais metais įsteigė 4 ukrainiečiai. Kai 2017-tų metų kovą Kijevo valdžia uždraudė bet kokius prekybinius kontaktus su „respublikomis“ du iš jų esą pardavė savo akcijas. Vienas iš jų buvo Ihoris Lizovas kuris vadovavo „Donecko Respublika“ įmonei esančiai Šahtersko mieste.

Kompanija „TD Anthracite“ nuo 2013-tų iki 2015-tū metų išaugino savo apyvartą 125-iais kartais (!) nuo 217 tūkst. zlotų iki 27 mln. zlotų. 2015-tais metais ši įmonė įvežė į Lenkiją 6,5 tūkst. tonų antracito. Ji taip pat parduoda anglį į Čekiją.

Jeigu Europos kompanijos atvirai prekiauja su tomis organizacijomis kurias Ukrainos valdžia vadina teroristinėmis gaunasi kad tos kompanijos remia terorizmą? O kodėl tada tyli Ukrainos valdžia? Ir – svarbiausia – kodėl ji pati prekiauja su tomis „respublikomis“???

Be to Ukraina taip pat aktyviai prekiauja anglimi net su Rusija su kuria ji kaip sako Ukrainos politikai kariauja. Tiktai kažkoks keistas karas išeina.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s