Alytus: paminklas miškiniams supriešino vietinius gyventojus

Kur ir koks paminklas Dainavos apygardos miško broliams atminti turėtų būti pastatytas Alytuje bendro sutarimo nerado Alytaus miesto savivaldybė, laisvės kovų dalyviai ir tremtiniai bei bendruomenė.

Nors paminklo konkurso nugalėtojas jau aiškus, dėl išsiskyrusių nuomonių nuspręsta iš naujo skelbti konkursą ir ieškoti kitos vietos.

Pirmojo Alytaus bendruomenė pasipriešino ketinimui numatytoje aikštėje pastatyti paminklą čia veikusiems miškiniams. Peticiją, kad aikštė nėra glaudžiai susijusi su šiomis kovomis ir yra netinkama paminklui, pasirašė beveik 300 alytiškių.

„Čia šalia darželis, mokykla, vasarą čia mamytės ant suoliukų sėdi, fontanėliuose vaikai turškiasi, manau, kad čia yra tokia poilsio zona. Dabar už trijų savaičių šurmuliuos čia naujametinė šventė, koncertuos grupės“, – sakė asociacijos „Pirmasis Alytus“ pirmininkė Renata Kantaravičienė.

Bendro sutarimo nėra ir dėl paties paminklo koncepcijos. Beveik 8 metrų metalinis bunkeris, kurį sukūrė vilnietis skulptorius Ryto Jono Balevičiaus paminklas, nepatiko pirmojo Alytaus bendruomenei. O politiniams kaliniams, tremtiniams ir laisvės kovų dalyviams netinka ir Pirmojo Alytaus aikštė. Laisvės kovų dalyviai pageidavo, kad paminklas atsirastų miesto centre, tačiau čia jau stovi memorialas „Nurimęs angelas“, beje, skirtas politiniams kaliniams ir vietiniams miškiniams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s