Verslas nugalėjo ir VRM atsitraukia: registruoti SIM kortelių nereikės

Privalomo mobiliojo ryšio išankstinio apmokėjimo SIM kortelių registravimo iniciatorė Vidaus reikalų ministerija atsisakė savo pasiūlymo. Sulaukus nevienareikšmiško mobiliojo ryšio bendrovių, parlamentarų ir policijos vertinimų, ministerija pasiūlė atsisakyti prievolės registruoti SIM korteles, o su nusikalstamumu kovoti blokuojant specifinį telefono aparato kodą. VRM iš pradžių norėjo įvesti privalomą SIM kortelių registravimą, galintį padėti kovoti su nusikalstamumu, tačiau tam pasipriešino mobiliojo ryšio operatoriai.

„Įstatymo pakeitimo projektu siekiama sudaryti sąlygas institucijoms veiksmingiau tirti nusikalstamas veikas ir jas užkardyti. Vienas iš siūlymų buvo nustatyti prievolę mobiliojo ryšio operatoriams registruoti išankstinio apmokėjimo SIM korteles. Tačiau siūlome patikslinti nutarimo projektą, atsisakant SIM kortelių registracijos. Dabar siūloma, kad būtų sudaryta galimybė blokuoti telefono identifikacinį kodą IMEI“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Įvertinus šiuo metu esančias technologijas, tą nuomonę, kad IMEI (unikalus telefono aparato kodas – red.) blokavimu galima pasiekti SIM kortelių registravimo keliamus tikslus, manome, kad nereikėtų registruoti SIM kortelių, o užteks IMEI blokavimo“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams pasakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Anot jo, tokį pasiūlymą ministerija pateikė atsižvelgusi į telekomunikacijos bendrovių bei kitų valstybės institucijų reakciją.

 „Bus numatyta sąlyga, kad po metų, įvertinę duomenis, ar tokia tvarka pasiteisino, ar pasiekėme numatytų tikslų, tada grįšime prie klausimo dėl kortelių registravimo“, – sakė E. Misiūnas.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime svarstė VRM siūlymą registruoti tik naujas SIM korteles. Vyriausybės kanceliarija pasiūlė apskritai neregistruoti SIM kortelių, o su nusikaltėliais kovoti nutraukiant mobiliųjų paslaugų teikimą pagal IMEI kodą.

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė pateikė Seimui pataisas dėl SIM kortelių registravimo, tačiau gegužę Seimo Ekonomikos komitetas padarė pertrauką ir paprašė papildomo Vyriausybės pagrindimo.  Šiuo metu operatoriai privalo registruoti tik fiksuoto ar mobiliojo ryšio abonentų duomenis.  „Telia Lietuva“ šiuo metu turi apie 290 tūkst. išankstinio mokėjimo mobiliojo ryšio klientų, „Bitė Lietuva“ – apie 350 tūkst., „Tele-2“ – apie 950 tūkstančių.

Šiuo metu operatoriai registruoja tik fiksuoto ar mobiliojo ryšio abonentų duomenis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s