BBC tyrimas: “Lietuvos Rytas“ iškraipo faktus ir atvirai meluoja savo auditorijai

Nesenai britų žiniasklaida paviešino didelį reportažą kad JAV ir Didžiosios Britanijos vadovaujama koalicija spalio pradžioje sudarė „purviną sutartį“ su ISIS teroristų lyderiais pagal kurią daugiau kaip 4 000 teroristų ir jų šeimų narių buvo leista palikti apsuptą Rakos miestą ir saugiai evakuotis. Plačiau apie jį galima paskaityti čia.

Lietuvos žiniasklaida šią sensacingą informaciją suignoravo nes ji kompromituoja Lietuvos valstybės NATO sąjungininkus. O gal prie šio nusikaltimo tiesiogiai prisidėjo ir Sirijoje kariaujantys Lietuvos Specialųjų Operacijų Pajėgų kariai?

Bet „Lietuvos Rytas“ žengė dar toliau. Jis tiesiog iškraipė faktus. Lapkričio 13-tą dieną savo interneto puslapyje jis patalpino straipsnį su tokia informacija:

„BBC tyrimas atskleidė skandalingą ISIS kovotojų ir Sirijos valdžios susitarimą

Britų nacionalinio transliuotojo BBC atliktas tyrimas atskleidė, kad prieš Sirijos valdžios pajėgoms įžengiant į Islamo valstybės teroristų bastionu tapusį Rakos miestą, buvo sudarytos galimybės šimtams ISIS kovotojų palikti miestą. Tyrimo duomenimis, vietos valdžia derėjosi su islamistais ir leido jiems palikti miestą, taip išvengiant didesnių mūšių. Be to, paaiškėjo, kad apie tokį susitarimą žinojo ir JAV bei Jungtinės Karalystės karių vadovaujama tarptautinių pajėgų koalicija“.

Reikalas tas kad Rakos miestą šturmavo ir galų gale įžengė į jį ne Sirijos valdžios pajėgos o JAV vadovaujama koalicija kartu su kurdų kovotojais! Apie tai beje rašė net pats “Lietuvos Rytas“! O ką, jie gi galvoja kad Lietuvos žmonės yra planktonas nelinkęs tikrinti informacijos. Sirijos valdžios kariuomenės ten net nebuvo ir negalėjo būti nes šiame rajone ji nekariauja.  Skandalingą susitarimą su ISIS sudarė ne Sirijos valdžia kaip parašė “Lietuvos Rytas“, o JAV ir Didžiosios Britanijos vadovaujama koalicija.

Nepaisant to kad atsirado geras dešimtukas įdėmių internautų kurie nurodė į šią manipuliaciją komentaruose tačiau „Lietuvos Ryto“ redakcija neskuba keisti ar net neigti šio straipsnio kaip tai padarytų normali žiniasklaidos priemonė o ne propagandinis šiukšlynas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s