Vokiečiai susirūpinę: du trečdaliai tankų neparengti karui

Vokietijos spauda lapkričio 16 d. pranešė, kad vokiečių kariuomenė susidūrė su rimtomis problemomis. Šįkart į skandalo sūkurį pateko Bundesvero sausumos pajėgos. Pasirodo, didelė dalis tankų jau seniai nebėra pasiruošę kovoti. Maža to, didelė dalis jų galėtų nebent vadintis tankais pagal tai, kaip buvo pagaminti, nes jau senai nebeturi ginkluotės.

Žiūrint į popierinius skaičius, Vokietijos sausumos pajėgos ne tik atrodo, bet ir jaučiasi užtikrintos. Jos ginkluotos pasaulyje pripažintais „Leopard 2A6M“ tankais. Tai bene pati naujausia jų modifikacija. Turimais tankų skaičiais ji rikiuojasi Europos valstybių pirmose gretose. Matyt todėl mielai pardavinėja kitoms valstybėms jau panaudotą techniką. Vien tankų per paskutinius 15 metų pardavė ne mažiau kaip 700 vnt: Indonezijai, Lenkijai, Suomijai, Singapūrui. O nugyventus tiesiog nurašė į metalo laužą. Pasilikdami apie 300 vnt. tikėdamiesi šį skaičių kiek papildyti naujesnėmis ateities versijomis. Tad ką gi sužinojo žurnalistai? Ne rezerve užkonservuoti, o aktyviai tarnybai palikti 244 tankai. Iš jų 7 vnt. paskirti įvairiems testams, 53 vnt. neginkluoti, 89 vnt. stovi remonte, nes jiems sutaisyti trūksta dalių. Konkrečiai kokių, informacijos nėra. Tad tik 95 iš 300 tankų šiuo metu galėtų riedėti į kovą.

Visą šią informaciją lyg niekur nieko pateikė savo ataskaitoje gynybos ministerija. Vis tik ne visi vokiečiai tokie ramūs. Bundestago (Vokietijos parlamento) gynybos komiteto pirmininkas Wolfgangas Hellmichius sureagavo aštriau. Jį cituojantis gynybos temomis rašantis tinklalapis janes.com pateikia tokius išsireiškimus: „kas atsakingas už tokią katastrofą?“, „kaip kariai turi treniruotis, būti pasiruošę perdislokavimui, kai trečdalis technikos sugenda per treniruotes ir negalima jų niekaip pataisyti?“

Vokiečiai prisimena savo ne itin sėkmingą karių dislokavimą Malyje, kai šių metų rugpjūtį dislokuoti kariai skundėsi įrangos trūkumu, o dulkių pažeistas nukrito Vokietijos pajėgų sraigtasparnis „Eurocopter Tiger“. Mes galime prisiminti neseną atvejį su povandeniniu laivu, po kurio tiesiog remontui užsidarė visas povandenininkų skyrius, iki bus su kuo plaukti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s