Liuksemburgo žiniasklaida: Ukrainos prezidento P. Porošenko žmona dalyvauja pinigų plovimo schemose

Ukrainos pirmoji ponia Marina Porošenko gali būti įtraukta į tarptautines „pinigų plovimo“ nusikalstamas schemas per tarptautinius vaikų fondus. Apie tai praneša Liuksemburgo žiniasklaida su nuoroda į šaltinį Ukrainos teisingumo ministerijoje.

“Šią veiklą remia Ukrainos prezidento žmona Marina Porošenko kuri asmeniškai kontroliuoja pinigų atėjimą į šias sąskaitas ir dalyvauja jų skirstyme“. – cituojamas šaltinis.

Leidinio duomenimis JAV bei Europos šalių fondai pervedė pinigus Ukrainos fondams kurie suteikia pagalbą neįgaliesiems vaikams. Tačiau šie pinigai per kontroliuojamus fondus bei fiktyvias įmones buvo siunčiami į ofšorines sąskaitas iš kur po to buvo pervedami nežinoma kryptimi. Paskui šie fondai ir firmos buvo uždaromi o pinigai dingo be žinios.

Liuksemburgo žiniasklaidos publikacijoje sakoma apie Dž. Soroso fondą „International Renaissance Foundation“ per kurį praėjo šimtai milijonų dolerių.

Šaltinis Ukrainos teisingumo ministerijoje informavo kad Marina Porošenko kontroliavo labdaros fondo „Stipri Ukraina“ veiklą. Leidinio pašnekovo duomenimis po to kai fondo vadovai įsisavino pinigus pats fondas buvo likviduotas. Įtariama kad šioje korupcinėje schemoje taip pat dalyvavo Ukrainos prezidentūros vadovo pavaduotojas Rostyslavas PAvlenko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s