JAV atšaukia iš Sirijos daugiau, nei 400 jūrų pėstininkų

Jungtinės Valstijos atšaukia iš Sirijos daugiau nei 400 jūrų pėstininkų, kovojusių prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), atkovojus taip vadinamą IS „sostinę“ Rakos miestą esantį šiaurinėje Sirijos dalyje. Apie tai savo „Twitter“ paskyroje parašė specialusis JAV prezidento atstovas tarptautinėje koalicijoje Bretas Magregoris.

 „Jūrų pėstininkai rėmė koalicijos partnerių pajėgas, teikdami tikslius artilerijos smūgius kovoje su ISIS (IS)“, – sakoma pranešime.

„Miestas išlaisvintas, ir ISIS (IS) bėga, taigi, jūrų pėstininkams buvo įsakyta grįžti namo, o juos turėję pakeisti kariai atšaukiami“, – rašoma toliau.

Koalicijos brigados generolas Jonathanas Braga šį sprendimą pavadino „tikru pažangos ženklu“, reikšmingai sumažinus džihadistų 2014 metais Sirijoje ir Irake užgrobtas milžiniškas teritorijas.

„Kur įmanoma, mažiname kovinių pajėgų skaičių, bet ir toliau stengiamės padėti savo partneriams Sirijoje ir Irake, kad būtų užtikrintas saugumas“, – pasakė jis.

Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) – kurdų ir arabų kovotojų aljansas – po aršaus puolimo spalio mėnesį atsikovojo Rakos miestą iš džihadistų. SDF kampaniją rėmė JAV vadovaujama koalicija, kuri intensyviai bombardavo ir apšaudė miestą. Tarptautinė koalicija kovą su džihadistais pradėjo 2014 metais ir vis dar remia nereguliariąją kariuomenę, vykdančią misiją kaimyninėje Deir ez Zoro provincijoje.

Be to, Rusijos karinių oro pajėgų remiama Sirijos reguliarioji kariuomenė šiame regione vykdo savo puolimą. Atsikovojus Raką, drastiškai sumažėjo koalicijos antskrydžių, ir spaudžiant Turkijai, kuri laiko kurdų kovotojus separatistais ir net teroristais  Vašingtonas pažadėjo „pakoreguoti karinę paramą“ SDF. Vis dėlto, pasak kurdų atstovų, abiejų pusių bendradarbiavimas tęsis, o JAV sako, kad koalicijos pajėgos nesitiki nutraukti savo neteisėto buvimo Sirijos teritorijoje tol kol šalyje nebus pasirašytas taikos susitarimas.

Bombarduojant Rakos miestą JAV vadovaujama koalicija nužudė tūkstančius nekaltų vietinių civilių o pats miestas faktiškai yra sulygintas su žeme, tūkstančiai unikalių istorijos paminklų ir senovinių pastatų sunaikinti. Rakos šturmas tęsėsi daugiau negu 4,5 mėnesio tačiau JAV vadovaujamai koalicijai taip ir nepavyko išstumti teroristus iš miesto net sulyginus jį su žeme. Tada JAV koalicija susitarė su teroristais ir leido daugiau negu 4 000 džihadistų ir jų šeimos narių palikti miestą su ginklu ir visa amunicija. Šią „purviną Rakos paslaptį“ demaskavo BBC žurnalistinis tyrimas.

Nepaisant to kad JAV vadovaujamos koalicijos valstybės-narės, kieno kariai kovoja Sirijoje be jokio teisinio pagrindo, šiurkščiai pažeidinėja tarptautinę teisę, JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas sako Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) esą leido JAV kariams įžengti į Siriją, nors tai melas ir toks leidimas JAV nebuvo duotas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s