M. Saakašvilis aršiai siekia Ukrainos prezidento apkaltos

JAV statytinis, buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius, Ukrainos opozicinės partijos „Naujų jėgų kelias“ („Ruch novyh sil“) lyderis Michailas Saakašvilis paragino ukrainiečius kitą sekmadienį susirinkti Nepriklausomybės aikštėje Kijeve, jeigu šalies parlamente per šią savaitę nebus priimti įstatymai dėl prezidento apkaltos ir Antikorupcinio teismo įkūrimo.

„Šią savaitę jie turi galimybę priimti šiuos įstatymus, tačiau aš tuo netikiu. Dabar mes sukursime „apkaltos komitetus“ – centrinį ir regioninius, o kitą sekmadienį siūlau susirinkti jau Nepriklausomybės („Maidano“) aikštėje“, – sekmadienį po „Apkaltos maršo“ kalbėdamas per mitingą Kijevo Europos aikštėje pasakė M.Saakašvilis.

Jis pabrėžė, kad neragina žmonių statyti palapinių ar blokuoti judėjimą Kijevo centre, tačiau siūlo pareikšti valdžiai, kad mitinguojantys niekur neis, kol nebus įvykdyti jų reikalavimai. Taip pat jis ragina ateiti prie prezidento administracijos ir ją blokuoti. M.Saakašvilis taip pat paragino ukrainiečius toliau kovoti, jeigu jis bus išsiųstas iš šalies.

Šių metų liepą Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atėmė iš M. Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Tuo metu buvęs Gruzijos prezidentas buvo išvykęs iš Ukrainos. Tačiau spalio 10 d. M. Saakašvilis neteisėtai kirto Lenkijos ir Ukrainos sieną lydimas savo šalininkų. Atvykęs į Ukrainą Lietuvos draugas pradėjo aktyviai užsiimti politinę veiklą siekdamas dabartinio Ukrainos prezidento P. Porošenko atsistatydinimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s