Žodžio laisvės suvaržymas Ukrainoje: nežinomi asmenys užblokavo TV-kanalo „News One“ redakciją

Žodžio laisvė Ukrainoje varžoma ir toliau. Šalies žiniasklaida praneša kad šiandien dieną grupė nežinomų asmenų, kurie vadina save „aktyvistais“, apsupo TV-kanalo „News One“ redakcijos pastatą. Krovininiu automobiliu jis atvežė maišus su nežinoma medžiaga (veikiausiai – smėliu) ir jų pagalba užblokavo visus įėjimus į redakcijos pastatą. Atvykę asmenys taip pat aptvėrė įėjimus spygliuota viela.

Nežinomi kaukėti atvykėliai dėvi karinę uniformą be skiriamųjų ženklų. Televizijos atstovai iškvietė policiją tačiau atvažiavę pareigūnai yra neveiklūs, elgiasi pasyviai ir nesiima jokių veiksmų prieš savavalius, neužkerta jiems kelio blokuoti „News One“ redakciją. Žiniasklaidos priemonės atstovai kreipėsi į Ukrainos prezidentą P. Porošenko ir į vidaus reikalų ministrą A. Avakovą tačiau jokio efekto tai kol kas nedavė.

Pati žiniasklaidos priemonė panaikino visus šio vakaro tiesioginio eterio laidas kadangi pakviesti į jas ekspertai ir kiti svečiai dėl taip vadinamų aktyvistų veiksmų negali patekti į pastato vidų.

„News One“ yra vienintelė Ukrainos žiniasklaidos priemonė kuri skiria dėmesį buvusio Gruzijos prezidento M. Saakašvilio organizuotai politinei akcijai „Maršas už impičmentą“ vykstančiai vienoje Kijevo centrinių aikščių. Ši provokacija taip pat gali būti susijusi su tuo kad prieš kelias dienas šios televizijos eteryje vienas iš opozicinių Ukrainos politikų ir šio TV-kanalo savininkas Eugenijus Muraevas pavadino įvykusią 2014-ais metais taip vadinamą „orumo revoliuciją“ („revoliucija gidnosti“) valstybės perversmu.

„News One“ – viena objektyviausių Ukrainos žiniasklaidos priemonių kuri stengiasi suteikti žodį visoms pusėms tame tarpe ir besilaikančioms kitokios, alternatyvios nuomonės jautriomis Ukrainai politinėmis temomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s