M. Saakašvilio nuotykiai Ukrainoje: cirkas persikėlė į Kijevą

Ukrainos valdžia bando atsikratyti savo politinio oponento – M. Saakašvilio. Gruodžio 4-tą dieną jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas: buvęs Gruzijos prezidentas kaltinamas Ukrainos valstybės išdavyste. Neturinčiam aukštojo teisinio išsilavinimo Ukrainos generaliniam prokurorui V. Lucenko tas faktas kad M. Saakašvilis nėra Ukrainos pilietis ir negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už šį nusikaltimą nieko nereiškia.

Kaip bebūtų gruodžio 5 d. ryte po M. Saakašvilio bute Kijeve buvo atliktos kratos. Nenorėdamas dalyvauti jose pasprukęs nuo pareigūnų buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis užsilipo ant namo, esančio prie Nepriklausomybės aikštės (maidano), stogo ir grasino nušokti nuo jo, tačiau specialiosios tarnybos veikėją išgelbėjo.

Ukrainos saugumas (SBU) patvirtino, kad M. Saakašvilio bute atlikta krata dėl Generalinės prokuratūros atliekamo tyrimo. Jos pranešime teigiama, kad tyrimas susijęs su įtarimais, jog M. Saakašvilį ir jo komandą finansuoja iš Ukrainos pabėgęs oligarchas Sergejus Kurčenka, susijęs su buvusiu šalies prezidentu Viktoru Janukovyčiumi.

M. Saakašvilio drama ant namo stogo baigėsi šįryt 9 val. 19 min., kai jis buvo atitrauktas nuo stogo krašto ir sulaikytas. Tačiau mikroautobusą, į kurį SBU agentai įgrūdo M. Saakašvilį, kad nuvežtų jį į Ukrainos Generalinę prokuratūrą, jo šalininkai užblokavo.

Specialiųjų pajėgų pareigūnams pavyko praskinti kelią ir mikroautobusas 10 val. 38 min. lėtai pajudėjo. 11 val. 13 min. mašinai buvo pradurtos padangos. Teisėsaugininkai panaudojo ašarines dujas.

M. Saakašvilio šalininkai surengė improvizuotą mitingą, kuriame dalyvavo liaudies deputatai Mustafa Najemas, Sergejus Leščenka, Viktoras Čumakas, Viktorija Voicickaja, Andrejus Žuržija, Andrejus Iljenka ir kt.

12 val. sulaikyti keli pareigūnams pasipriešinę mitinguotojai. Viena jų akmeniu sudaužė policijos automobilio langą.

12 val. 16 min. M. Saakašvilio šalininkai ėmė statyti improvizuotą barikadą iš šiukšlių dėžių, lentų ir bet ko, kas pasitaikė po ranka.

Pranešama, kad barikadas stato apie 200 žmonių. Jie taip pat blokuoja kelius. Policija prieš protestuotojus naudoja ašarines dujas.

Apie 13 val. 37 min. buvo pranešta kad M. Saakašvilis išlaisvintas šalininkų iš SBU mikroautobuso. šiukšlių dėžėmis išdaužius jo langus. Jis su šalininkais nuėjo iki Aukščiausiosios Rados, kur reikalauja kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atsistatydintų arba jam būtų surengta apkalta.

Nuo SBU pabėgęs M. Saakašvilis reikalauja naujo maidano. Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko (Юрій Луценко) per NEWSONE televiziją pareiškė, kad pagrindas pareikšti kaltinimus M. Saakašviliui yra. Jis kaltinamas gavęs 500 tūkst. JAV dolerių protesto akcijai rengti iš oligarcho Sergejaus Kurčenkos. Tuo tarpu M. Saakašvilio Facebook paskyroje rašoma, jog J. Lucenkos kaltinimai, esą M. Saakašvilis esąs nusikaltėlis, yra visiška nesąmonė.

Anksčiu M. Saakašvilis paragino ukrainiečius kitą sekmadienį susirinkti Nepriklausomybės aikštėje Kijeve, jeigu šalies parlamente per šią savaitę nebus priimti įstatymai dėl prezidento apkaltos ir Antikorupcinio teismo įkūrimo.

Šių metų liepą Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atėmė iš M. Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Tuo metu buvęs Gruzijos prezidentas buvo išvykęs iš Ukrainos. Tačiau spalio 10 d. M. Saakašvilis neteisėtai kirto Lenkijos ir Ukrainos sieną lydimas savo šalininkų. Atvykęs į Ukrainą Lietuvos draugas ėmė aktyviai užsiiminėti politinę veiklą siekdamas dabartinio Ukrainos prezidento P. Porošenko atsistatydinimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s