JAV ekspertai: Jei Rusija įsiverš į Baltijos šalis, NATO susidurs su sunkumais dėl prasto karių pasiruošimo

JAV ekspertai atskleidė amerikiečių ir NATO armijų silpnąsias vietas: ekspertų kompanija RAND parašė, kad kilus karui su Rusija ar Kinija dėl blogo Vakarų karių, esančių Europoje ir Rytų Azijoje, pasiruošimo karas būtų pralaimėtas.

RAND tyrime teigiama, kad JAV nesugebėtų kariniu būdu apginti Taivano, jei šį okupuotų Kinija.

Gruodžio 4 d. JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pirmąsyk po aštuonerių metų padidino šalies išlaidas kariuomenei. Tuo metu dar pernai Rusija tapo vieną iš keturių galingiausių armijų pasaulyje turinčia valstybe. Į šį ketvertuką JAV armija nebepatenka.

Išaugus kariniam Rusijos ir Kinijos potencialui, JAV vargu ar galėtų laimėti karą ir Šiaurės Korėjoje bei Irane, taip pat su džihadistais bet kuriame pasaulio taške, teigiama RAND tyrime.

JAV ekspertai taip pat nustatė, kad amerikiečių kariškiai prastai apibrėžia savo esmines užduotis Europoje ir Rytų Azijoje bei yra nepakankamai pasirengę.

Anot RAND tyrimo jei Rusija staiga įsiveržtų į Baltijos šalis NATO susidurtų su sunkumais, ir JAV tokio scenarijaus atveju negalėtų operatyviai panaudoti savo karinių pajėgų: Rusijos Kaliningrado srityje esantys operatyviniai-taktiniai raketų kompleksai „ISKANDER“ yra nuolatinėje parengtyje.

RAND ekspertai padarė išvadą, kad JAV reikia ne tiesiog gausinti savo armiją, o daryti ją labiau šiuolaikiška ir mobilia. Dabar JAV armijos strategijos šerdis yra greito globalaus smūgio (Prompt Global Strike, PGS) koncepcija, pagal kurią JAV turėtų sugebėti smogti bet kuriame pasaulio taške per vieną valandą nuo karinio konflikto pradžios nenaudojant atominių ginklų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s