Lenkų autobuso susprogdinimas: kas vyksta Ukrainoje

Eilinis incidentas gali ir toliau pabloginti ir taip nelabai gerus Lenkijos ir Ukrainos santykius. Lenkijos žiniasklaida rašo kad gruodžio 9-osios naktį nežinomi asmenys susprogdino stovintį aikštelėje prie viešbučio „Panska gora“ turistinį autobusą su lenkiškais numeriais. Tai įvyko Ukrainos vakaruose Sokolniki kaime esančiame Lvivo priemiestyje. Pirminiais duomenimis kažkas numetė sprogmenį į autobuso vidų. Šis autobusas atvežė lenkų turistus į ekskursiją po vakarų Ukrainą (tame tarpe ir Lvivo miestą). Sprogimas įvyko naktį kai žmonių autobuse nebuvo todėl niekas nenukentėjo. Pagal vieną iš versijų incidentas galėjo įvykti dėl to kad kitas vežėjas nusprendė imtis nusikalstamų metodų savo konkurentui pašalinti.

Tai jau yra antras panašus incidentas šiais metais – kovo mėnesį Ukrainos Lucko mieste iš granatsvaidžio buvo apšaudytas Lenkijos konsulatas. Tą įvykį Lenkijoje pavadino teroro aktu, jis iki šiol nėra išnarpliotas.

Ukrainos valdžia ir jos kontroliuojama žiniasklaida kaip įprastai tokiais atvejais viskuo apkaltino „trečiąją pusę“ (skaityk „Rusiją“). Ukrainos užsienio reikalų ministras P. Klimkinas pamatė tame bandymus sužlugdyti Ukrainos prezidento A. Dudos vizitą į Ukrainą kuris suplanuotas gruodžio 13-tą dieną.

Po incidento socialiniuose tinkluose lenkai išreiškė skirtingas nuomones bet tuo kad tai yra Rusijos provokacija patikėjo tik vienas kitas žmogus. Kažkas priminė kad prieš kelerius metus nežinomas asmuo numetė kiaušinį į tuometinį Lenkijos prezidentą Bronislovą Komarovskį – vėliau paaiškėjo kad tai padarė 21-erių metų Ukrainos pilietis – Zaporožjės miesto gyventojas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s