Lenkijos ministras pirmininkas: šalis priėmė dešimtis o gal net šimtus tūkstančių ukrainiečių pabėgėlių

Lenkijos Vyriausybės vadovas paskelbė apie suverenią savo valstybės teisę atsisakyti prisiimti pabėgėlius iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių.

Nesenai paskirtas į savo pareigas mūsų kaimynės ministras pirmininkas Mateušas Moraveckis šalies televizijos TVP eteryje pasakė kad jo šalis prisiima pabėgėlius iš Ukrainos ir tai padeda sumažinti įtampą prie išorės ES sienos.

Pasak Moraveckio Lenkijos sprendimas atsisakyti prisiimti migrantus iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų buvo teisingas.

„Tai yra mūsų suverenus sprendimas. Mes labai padedame sumažinti įtampą prie ES rytinės sienos, todėl kad mes jau priėmė keliasdešimt o gal net kelis šimtus tūkstančių pabėgėlių iš Ukrainos“. – pasakė M. Moraveckis.

Aštri migracinė krizė Europoje kilo dėl neatsakingų JAV ir kitų NATO valstybių veiksmų Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų šalyse. Jų remiami taip vadinami „vietiniai sukilėliai“ kurie dažniausiai buvo tarptautinės teroristų grupuotės „Islamo valstybė“ (ISIS) nariais. ES tarybos pirmininko Donaldo Tusko duomenimis 2015-tais metais į Europą įvažiavo apie 1,5 mln. migrantų. Planas dėl pabėgėlių paskirstymo pagal kvotas buvo priimtas 2015-tų metų rugsėjo 22 dieną. Prieš jį tuomet pasisakė Rumunija, Čekija, Slovakija bei Vemgrija, tačiau sprendimas buvo priimtas balsų dauguma.

2017-tų metų spalio 14-tą dieną Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuš Blaščak paskelbė jog Lenkijos vyriausybė nesutiks prisiimti pabėgėlius pagal šią programą. Anot jo Lenkijoje jau gyvena daug ukrainiečių, o tokios ideologiškos koncepcijos kelia lenkams daug rizikos.

Oficialiais duomenimis ukrainiečiai 2016-aisiais gavo 1,2 mln. Lenkijos vizų iš kurių 650 tūkst. – darbinės. 2017-asiais Ukrainos piliečiams buvo išduota 900 tūkst. vizų, tačiau nuo 2017-tų metų dauguma jų įvažiuoja į Lenkiją kaip turistai pagal bevizį režimą ir dirba šalyje nelegaliai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s