Vokietijos vidaus reikalų ministras siūlo įteisinti tyrimus pabėgėlių amžiui nustatyti

Vokietijos vidaus reikalų ministras trečiadienį gynė būtinybę atlikti medicininius tyrimus, kad būtų nustatytas jaunų prieglobsčio prašytojų amžius, nepaisant sveikatos priežiūros profesionalų prieštaravimo.

2015 metais daugiau nei milijoną prieglobsčio prašytojų priėmusioje Vokietijoje netyla diskusijos šia tema, kai daugelį smurtinių nusikaltimų padarę nežinomo amžiaus pabėgėliai tikino esantys nepilnamečiai.

Už vidaus saugumą atsakingas Thomas de Maiziere pareiškė pritariąs testų taikymą jauniems migrantams, neturintiems tinkamų asmens dokumentų.

T.De Maiziere yra artimas kanclerės Angelos Merkel sąjungininkas, pasak jo, „tikrai ne per daug būtų paprašyti, kad jie aktyviai dalyvautų nustatant jų amžių“.

Ministro nuomone, reikia priimti taisykles nurodančias, kad „visais atvejais, kai neįmanoma pateikti oficialaus arba tikro dokumento, amžius turi būti nustatomas kitais būdais, jei būtina, medicininiais tyrimais“. Nepilnamečių prieglobsčio prašymai yra lengviau patenkinami, tačiau vis daugiau Vokietijos (ir ne tik) politikų reikalauja griežtesnių taisyklių ir patikrų sukčiavimui atskleisti. Mat migrantai labai dažnai apgauna teisėsaugos institucijas tyčia pateikdami melagingus duomenis apie savo amžių; užfiksuota daug atvejų kai vyresniojo kaip 30-ies metų amžiaus žmonės (dažniausiai – vyrai) pranešdavo buvę 15-16 metų ir net mokėsi mokyklose kartu su europiečių vaikais.

Atkreipia demesį taip pat tokia detalė: kai prieš kurį laiką tą patį pasiūlė politinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AFD) šį pasiūlymą aršiai sukritikavo beveik visi Vokietijos politikai, ypatingai – liberaliosios pakraipos, o pačią partiją apkaltino netolerancija ir pavadino populistine ir net nacistine. O kai siūlo kas nors iš valdančiųjų liberalų – čia jau normalus projektas. Tokia ji – šiuolaikinio neoliberalizmo moralė.  Gal jeigu šis sprendimas būtų priimtas prieš kokį pusmetį gal pavyktų išvengti šių nereikalingų aukų?

Kaip ten bebūtų gydytojai sako galintys apskaičiuoti asmens amžių peršvietę rankos kaulą ir įvertinę jo struktūrą, bei pridūrę kitus duomenis, kaip ūgis, svoris, dantų, krūtų ir lyties organų išsivystymas.

Vokietijoje verda aštrios diskusijos šia tema, ypač po incidento, kai gruodžio 27 dieną pabėgėlis iš Afganistano mirtinai subadė 15-etę merginą pietvakariniame Kandelio mieste. Aukos tėvas sako, kad pabėgėlis, buvęs merginos vaikinas, yra ženkliai vyresnis, nei 15-os, kaip jis pats teigia.

Vokietijos gydytojų asociacija dėl etinių priežasčių nepritaria, kad būtų plačiai atliekami tyrimai jaunų, neaiškaus amžiaus, pabėgėlių amžiui nustatyti, sakydami, kad taip yra žeidžiamas jų asmeninis orumas.

„Švietimas rentgeno spinduliais be medicininės priežasties yra kišimasis į asmens kūno neliečiamybę“, – sakė asociacijos pirmininkas Frankas Ulrichas Montgomery ir dar įspėjo, kad tokiems testams būdingas „didelis neapibrėžtumas“. Ar švietimas rentgenų oro uostuose ir geležinkelių stotyse nėra kišimasis į asmens privatų gyvenimą?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s