Sirija: teroristų bepiločiams atakuojant Rusijos Karinę bazę, oro erdvę kontroliavo JAV žvalgybinis lėktuvas

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad tuo metu, kai bepilotės skraidyklės mėgino atakuoti rusų karinių oro pajėgų bazę  Sirijoje, virš atakos rajono  jūros erdvę kontroliavo JAV žvalgybinis lėktuvas „P – 8 – Poseidon“.

„Pentagono atstovo pareiškimas, kad visos tos technologijos yra „lengvai prieinamos atviroje rinkoje“, kelia ne tik susirūpinimą, bet ir pagrįstą susidomėjimą: apie kokias technologijas kalbama, kur yra tokia „rinka“ ir kokia specialioji tarnyba prekiauja kosminės žvalgybos duomenimis joje“, – sakoma antradienį paskelbtame ministerijos pareiškime.

„Be to, tai verčia iš naujo įvertinti keistą sutapimą, kodėl teroristų bepiločių skraidyklių atakos prieš Rusijos karinius objektus Sirijoje metu virš Viduržemio jūros šiame rajone daugiau nei keturias valandas didesniame nei 7 tūkst. metrų aukštyje tarp Tartuso ir Hmeimimo (kur dislokuotos Rusijos karinės bazės – red.) skraidė JAV karinių pajėgų lėktuvas „Poseidon“, – nurodoma pareiškime, kurį gavo naujienų agentūra „Interfax“.

„Rusijos gynybos ministerijos pranešime apie sausio 6 dieną įvykusį technologijų perdavimą teroristams, bepiločių skraidyklių atakų vykdymui prieš Rusijos karinius objektus Sirijoje, tikslingai nieko nesakoma nei apie konkrečios šalies sąsają (su šiuo įvykiu), nei apie pačias technologijas“, rašoma jame.

„Nors norint užprogramuoti GPS sistemoje lėktuvų tipo bepiločių skraidyklių valdymą ir sprogmenų išmetimą, būtina turėti padorų išsilavinimą, gautą vienoje pažangių šalių inžinerinių mokyklų. Be to, toli gražu ne kiekvienas gali gauti tikslias koordinates, kurios pagrįstos kosminės žvalgybos duomenimis“, – teigia ministerija.

„Dar kartą norime pabrėžti, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pareiškime, – kad visai neseniai teroristai viso to neturėjo“.

Išvakarėse Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad rusų kariškiai sutrukdė 13 dronų atakuoti Rusijos bazes Hmeimime ir Tartuse. Dešimt šių bepiločių aparatų artėjo prie rusų aviacijos bazės Hmeimime, dar trys – prie karinio laivyno bazės Tartuse. Septynis dronus numušė Rusijos pajėgų zenitiniai kompleksai „Pantsir S“, dar šešis perėmė rusų radioelektroninės kovos pajėgos; trys pastarieji buvo nutupdyti už bazės ribų, o dar trys – sprogo susidūrę su žeme.

Pasak Gynybos ministerijos, „Rusijos karo objektams materialios žalos nepadaryta“. Abi bazės veikia įprastu režimu.

„Inžinerinius sprendimus, panaudotus atakai prieš Rusijos karinius objektus Sirijoje, teroristai galėjo gauti tik iš vienos šalies, turinčios modernias technologines galimybes aprūpinti palydovine navigacija ir nuotoliniu valdymu surinktų savadarbių sprogstamųjų užtaisų numetimui nurodytose koordinatėse“, – pareiškė Gynybos ministerija.

Įdomu, kas čia per šalis…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s