Laisvės gynėjų dienos proga Lietuva įsigijo įrangą riaušėms malšinti iš „savo“ pardavėjo

Neseniai minėjome Lietuvos Laisvės gynėjų dieną. Šia proga Lietuvos Ginklų fondas pažymėjo savaip. Centriniame viešųjų pirkimų portale sausio 12 d. už Lietuvos ginklus atsakinga įstaiga paskelbė įsigijusi šarvinių skydų už daugiau nei 50 tūkst. eurų. Tačiau mūsų manymų šioje istorijoje įdomu ne tik tai, kad Lietuvos valdžia ruošiasi malšinti riaušes, bet ir tai, iš ko ta riaušių malšinimo įranga buvo nupirkta.

Skydų pirkimo konkurse, kurį skelbė Lietuvos Ginklų fondas, dalyvavo vienintelė įmonė – UAB „Arveka“. Šis UAB jau buvo pakliuvęs į Lietuvos žiniasklaidos akiratį. Ją smarkiai ir pagrįstai kritikavo Mantas Varaška.

Prieš keletą mėnesių buvo paskelbta apie Lietuvos VRM įsigytą šarvuotą automobilį. Šią prekę teisėsaugai pardavė dviračiais ir motociklais prekiaujantis UAB „Švyturys“. Sakysite, prie ko čia tas „Švyturys“ ir šarvuotas automobilis? O prie to kad apie 282 tūkst. eurų automobilio įsigijimo sutartį Policijos departamentas pasirašė su dviem Vilniuje įsikūrusiomis bendrovėmis – UABais „Švyturys“ ir „Arveka“.

Svetainėje 118.lt šios bendrovės registracijos vieta nurodyta L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-2, Vilnius. Nurodyti ir pagrindiniai įmonės partneriai – tai  UAB „Arveka“. Ši bendrovė registruota tame pačiame pastate, tik 6 numeriu pažymėta patalpa. Jos vadovas Egidijus Skužinskas , o štai UAB „Švyturys“ vadovas yra Rolandas Žorys. „Arveka“ prekiauja ginklais ir savisaugos priemonėmis, atrodo, kokia čia partnerystė tarp dviračiais ir ginklais prekiaujančiomis įmonėmis? O gi viskas labai paprasta. Matyt pardavėjai yra tie patys „savi“ asmenys, ir parduoda skirtingas prekes per skirtingas firmas. Ir jokių korupcijos požymių kaip ir nėra.

Pasirodo „Arveka“ Lietuvos policijos departamentui  savo prekių jau pardavė už 1 mln.780 tūkst. €. Akivaizdu, kad ryšiai tarp šių organizacijų jau senokai užsimezgę.

UAB „Arveka“ apskritai neblogai sekasi viešuosiuose pirkimuose. Ginklais prekiaujanti įmonė savo prekių Lietuvos kariuomenei pardavė daugiau nei už 3 mln. eurų, dar beveik už pusę milijono eurų pardavė viešojo saugumo tarnybai, šiek tiek už mažiau Aplinkos apsaugos ministerijai.

Panaši situacija yra ir kitoje VRM veiklos šakoje – anksčiau VSAT favoritė įmonė „Fima“ nugalėjo beveik visus be išimties konkursus. Ar ne per daug sutapymų?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s