Gruzijos žiniasklaida: Petro Porošenko – slapyvardis „Lolita“

„Aš, Ukrainos pilietis Petro Porošenko, neturiu jokių sąsajų su Juščenko (buvęs Ukrainos prezidentas – red.) organizuota antirusiška kampanija. Esu vienas iš „Regionų partijos“ (buvusio Ukrainos prezidento V.Janukovičiaus vadovaujama politinė partija – red.) steigėjų. Aš užsiimu investicijų į Rusiją pritraukimu, į gamyklas „Rošen“ – Lipecko sritis – ir „Bogdan“ – Nižni Novgorodo sritis“.

Du dokumentus su tokiais žodžiais esą parašytais dabartinio Ukrainos prezidento Petro Porošenko ranka išvakarėse paviešino Gruzijos televizijos kanalas „Rustavi 2“. Šie dokumentai neva buvo parašyti Rusijai Federalinei Saugumo Tarnybai (FSB) 2007-tais metais.

Pats Petro Porošenko šiuose dokumentuose turi slapyvardį „Lolita“.

Poroš1

Poroš2

Poroš3

Ukrainos prezidentūra šiuos dokumentus pavadino melagingais. Savo ruožtu Gruzijos žiniasklaidos priemonė įtikina kad jie yra autentiški.

Pabandykime susitvarkyti.

Pradėkime nuo to kad Petro Porošenko iš tikrųjų tuo metu dažnai lankydavosi Rusijoje. Jis iki šiol turi gamyklas Rusijoje – Lipecko srityje – konditerijos fabriką „Rošen“, ir Nižni Novgorodo srityje – gamyklą „Bogdan“. Ir jis iš tikrųjų 2007-tų metų vasario 3-čią dieną buvo suimtas Rusijos pasieniečių pasienio kontrolės punkte „Pulkovo oro uostas“ ir išsiųstas iš Rusijos. Tada žiniasklaida apie tai rašė.

Tuo metu P. Porošenko ėjo Ukrainos parlamento (Aukščiausios Rados) deputato pareigas, buvo frakcijos „Mūsų Ukraina“ narys. Politinei partijai „Mūsų  Ukraina“, kuri Ukrainos parlamente turėjo savo  frakciją, tada vadovavo Viktoras Juščenko, kuris visada laikėsi antirusiškos pozicijos ir kuris figūruoja paviešintame laiške (ir kurį faktiškai išdavė P. Porošenko).

2007-tų metų vasario men. P. Porošenko bandant įvažiuoti į Rusiją per Pulkovo oro uosto esančio Sankt-Peterburgo priemiestyje pasienio kontrolės punktą Rusijos pasienio tarnybos (kuri yra FSB struktūros dalis) pareigūnų jis buvo informuotas esąs įtrauktas į nepageidaujamų Rusijoje asmenų sąrašą ir deportuotas atgal į tevynę. Šią informaciją tuomet patvirtino tiek Rusijos ambasada Ukrainoje tiek Ukrainos Užsienio reikalų ministerija kuri išsiuntė Rusijai atitinkamą protesto notą.

Po šio incidento P. Porošenko buvo išbrauktas iš Rusijos nepageidaujamų asmenų sąrašo. Ukrainos Aukščiausios Rados deputatas Sergejus Leščenko informavo kad prie šio sprendimo prisidėjo Maskvos Patriarchato Rusijos Stačiatikių bažnyčia, kuriai P.Porošenko ilgą laiką priklausė.

Reikia pažymėti kad P. Porošenko daug metų aplankydavo Maskvos Patriarchato (o ne Kijevo Patriarchato) Rusijos Stačiatikių bažnyčios parapiją. Dėl to jam dažnai priekaištauja Ukrainos nacionalistai. Savo sodyboje jis net pastatė cerkvę kuri iki šiol priklauso Maskvos Patriarchato Rusijos Stačiatikių bažnyčios vietiniai parapijai. Jis net buvo įšventintas į stačiatikių kunigą (diakoną).

158

Kaip bebūtų neužilgai draudimas įvažiuoti į Rusiją Ukrainos politikui buvo nuimtas ir po to jis dar daug kartų lankydavosi šioje šalyje, verslą kurioje jis turi nuo 2002-rųjų. Jo ryšiai su Rusija po šio incidento net sustiprėjo. Jis draugavo su Rusijos ambasadoriumi Ukrainoje M. Zurabovu

200

bei su Rusijos žurnalistu ir televizijos informacinių laidų vedėju D. Kisiliovu,

201

kurį Lietuvos žiniasklaida dažniau vadina Kremliaus propagandistu.

Žurnalistai primena kad 2007-tų metų vasarą jis kvietė juos abudu pas save į svečius ir renginio metu papasakojo kad Rusiją yra didelių galimybių valstybė. Atskirai P.Porošenko pabrėžė kad jis yra Rusijos Federacijos Lipecko srities gubernatoriaus O. Koroliovo artimas draugas. Pastarasis vadovauja šiam Rusijos regionui nuo 1998-tųjų. Jis daug kartų yra sakęs kad Petro Porošenko ir jo žmona Marina yra jo artimi draugai.

Ir apie Rusijos prezidentą V. Putiną tuo metu dabartinis Ukrainos prezidentas nieko blogo nesakė. P. Porošenko iš tikrųjų yra vienas iš „Regionų partijos“ steigėjų.

Visa tai leidžia spėlioti kad šie rašitiniai dokumentai gali būti tikri.

Skaitant šiuos dokumentus abejonių kyla tik dėl vieno dalyko: pareiškime sakoma kad P. Porošenko reguliariai lankydavosi Sankt-Peterburge kadangi ten gyvena jo vyresniojo sūnaus Aleksėjaus žmonos tėvai. Bet oficialiai jo sūnus vedė tik 2013-tais metais o 2007-taisiais jam tebuvo 21-ieri.

Julijos Alikhanovos (P. Porošenko vyresniojo sūnaus Aleksėjaus žmonos mergautinė pavardė) tėvai iš tikrųjų gyveno ir tebegyvena Sankt-Peterburge o ji pati gimė Sevastopolyje, Krymo pusiasalyje, nes jos tėvas yra buvęs karininkas. Tarp kitko jos tėvai atvirai remia Krymo prisijungimą prie Rusijos 2014-asiais. Jos sesuo Anna Jalova yra Rusijos Leningrado srities vice-gubernatoriaus Dmitrijaus Jalovo žmona.

Galima spėlioti kad jie susipažino kiek anksčiau ir gyveno kartu nesusituokę bet pats Petro Porošenko laikė ją savo sūnaus žmona (o jos tėvus – atitinkamai savo sūnaus žmonos tėvais) arba kad P. Porošenko tiesiog pamelavo kai rašė kad važiuoja esą pas savo sūnaus žmonos tėvus.

Būtent pastarosios informacijos pagrindu Ukrainos Prezidentūra ir bando paneigti skleidžiamą „melagingą žinią“.

„Paviešinta kanalo „Rustavi 2“ informacija yra žemos prabos klastotė ir melaginga žinia kurią stengiasi tiražuoti Rusijos specialiosios tarnybos“. – rašoma oficialiame Ukrainos Prezidentūros pranešime.

Keista bet anglų kalba šios informacijos oficialioje Ukrainos prezidento Interneto svetainėje nėra. Bijoma, kad „vakarų partneriai“ nesužinotų?

Kitas paviešintas dokumentas turi P. Porošenko įsipareigojimą nedalyvauti veikloje kuri yra nukreipta prieš Rusijos interesus. Jį Ukrainos Prezidentūra irgi pavadino „fake“ nors kokių nors matomų priežasčių tam lyg ir nematyti. Atitinka net P.Porošenko parašas.

Įdomus fatas: Gruzijos televizijos kanalas „Rustavi 2“ priklauso dabartinio Ukrainos opozicionieriaus ir buvusio Gruzijos prezidento M. Saakaššvilio bendražygio – tuometinio Gruzijos gynybos ministro Iraklijaus Okruašvilio – draugui Kibarui Khalvaši.

Net jeigu šie dokumentai yra visiška klastotė pats faktas kad būtent tądien dabartinis Ukrainos prezidentas nebuvo įleistas į Rusiją abejonių nekelia. Kaip ir kita aukščiau įvardyta informacija.

Šių dokumentų paviešinimas yra eilinis nemalonumas P. Porošenko kurių nuo 2018-tų metų pradžios jam atsitiko tikrai nemažai.

Visų pirma, skandalingas arabų žiniasklaidos priemonės „Al Jazeera“ tyrimas kurio metu paaiškėjo kad buvusio Ukrainos prezidento V. Janukovičiaus pinigai buvo „plaunami“ per Ukrainos valstybės paskolos obligacijas per investicijų kompaniją „ICU“, kuriai tuo metu vadovavo dabartinė Ukrainos centrinio banko pirmininkė Valerija Gontareva su kuria glaudžiai bendradarbiavo pats P. Porošenko.

Visų antra, JAV ir Europa po naujųjų metų atakavo Kijevą su eile kritiškų pasisakymų ir net pateikė jam ultimatumą. Tai yra susiję ne tik su Ukrainos teisėsaugos aktyvistės Irinos Nozdrovskos nužudymu, bet ir su didžiule korupcija Ukrainos valstybėje. Apie tai savo internetiniame puslapyje parašė Europos Tarybos Tarptautinių santykių analitinis centras straipsnyje „Ukraine on the brink of kleptocracy“ – „Ukraina kleptokratijos slenkstyje“ (kleptokratija – vagių valdymas).

Ukrainos politologų duomenimis toks vakarų elgesys liudija apie jų nepasitenkinimą P. Porošenko ar net planus neleisti jam tapti prezidentu dar vienai kadencijai.

„Būtent todėl daugelis Europos žiniasklaidos priemonių rašo apie tai jog P. Porošenko asmeniškai vadovauja šiai korupcijai. Tai yra kampanija prieš P. Porošenko. Ir greičiausiai jai diriguoja Vakarai, o ne Rusija“, – sako Ukrainos politikos ekspertas Andrejus Zolotariovas.

„Vyksta kova dėl 2019-tų metų (kai turi įvykti Ukrainos prezidento rinkimai – red.). Tiek vakarai, tiek Rusija Ukrainos vadovybėje nori matyti kitus žmones. Todėl jie ir šantažuoja P. Porošenko: arba jis išeis pats savo noru arba jam „padės“. Artėjant 2019-tų metų prezidento rinkimams aistros dėl P. Porošenko kais vis smarkiau“, – mano Ukrainos politologas Ruslanas Bortnikas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s