Pirma reakcija: kelios valstybės pradėjo tyrimą dėl tyčinio „Apple“„iPhone“ modelių pasendinimo

Italijos konkurencijos taryba svarsto kaltinimus, esą bendrovė „Apple“ slapta lėtino senesnius telefonus, siekdama priversti vartotojus pirkti naują produkciją.

Vartotojų grupės, veikiančios viso pasaulio mastu, apkaltino šią technologijų milžinę vadinamojo „planuoto pasendinimo“ strategija arba kliudymu funkcionuoti savo senesnei produkcijai.

Italijos priežiūros tarnyba AGCM pranešė sulaukusi skundų iš vartotojų ir preliminaraus tyrimo iš savo pačios biurų, pradėjo atskirą tyrimą dėl „nesąžiningos dviejų technologijų milžinių komercinės praktikos“.

Ekspertų nuomone, neatmetama galimybė, kad, atlikus tyrimą, „Apple“ bendrovei bus skirtos baudos. Ar šios baudos eis į valstybės biudžetą arba į paprastų žmonių kišenes (kas yra mažai tikėtina) kol kas nepranešama.

Gruodį „Apple“ pripažino, kad tyčia lėtino kai kurių senesnių „iPhone“ modelių darbą, neva siekdama išvengti staigaus telefonų išsijungimo. Ji paaiškino, kad telefono ličio jonų baterijos ilgainiui silpsta ir neįveikia apkrovos, dėl to įrenginys gali atsijungti. Tuo tikslu „Apple“ pakoregavo savo operacinę sistemą, sulėtindama tam tikrų užduočių atlikimą.

Panašūs kaltinimai skamba ir į jos konkurentės – Pietų Korėjos „Samsung“ įmonės – adresą.

„Apple“ atžvilgiu tyrimą, be Italijos, pradėjo ir Prancūzija, Izraelis bei Jungtinės Valstijos, tačiau Prancūzija – pirma šalis, pradėjusi baudžiamąją procedūrą prieš bendrovę dėl planuojamo modelių sendinimo.

Už tyčinį produktų naudojimo termino trumpinimą gali būti skiriamos baudos iki 5 proc. metinės apyvartos, taip pat gresia ir įkalinimas.

Gruodžio pabaigoje „Apple“ atsiprašė už slaptą tyčinį tam tikrų „iPhone“ modelių veikimo lėtinimą. Besiteisindamos bendrovės atstovai patikino, kad įmonė tokių priemonių griebėsi norėdama prailginti baterijos veikimo trukmę, o ne versti vartotojus atnaujinti savo telefoną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s