Mr. Incognito Petro Ukraine: pačios skurdžiausios Europos valstybės vadovas savaitės poilsiui išleido daugiau kaip pusę milijono dolerių

Ukrainos „Laisvės Radijas“ atliko žurnalistinį tyrimą kurio metu išaiškino kad Kalėdų metu pačios skurdžiausios Europos valstybės vadovas pasiilsėjo už daugiau kaip pusę milijono JAV dolerių (apie 410 mln. eurų). Per Kalėdas pats turtingiausias ir įtakingiausias Ukrainos oligarchas Petro Porošenko su šeima atostogavo Maldyvų salose.

Sausio 8-tą dieną Turkijoje užregistruotas privatus lėktuvas „Falcon 7x“ išskrido iš Maldyvų salų į Kijevą. Vėlų pirmadienio vakarą žurnalistai pasitiko lėktuvą Ukrainos sostinės oro uoste.

P.Porošenko vardas į kelionių dokumentus buvo įrašytas kaip Mr Incognito Petro Ukraine. Kaip išaiškino žurnalistai viename iš pačių brangiausių pasaulio kurortų kuris yra atskiroje Maldyvų archipelago saloje kartu su Ukrainos prezidentu ilsėjosi dar 7 išaugusieji ir 2 vaikai. Skrydis į vietą ir atgal iš viso kainavo 188 tūkst. JAV dolerių.

Be pagrindinės vilos su baseinu čia taip pat yra svetainė, dviejų aukščių apartamentai, valčių prieplauka, SPA-zona, valgomoji zona ir atskiras pliažas. Poilsis tokiomis sąlygomis kainavo P. Porošenko ir jo kelionės draugams daugiau kaip 46 tūkst. JAV dolerių per parą. Iš viso Ukrainos vadovas ilsėjosi 6 naktis, t.y. už tai buvo sumokėta daugiau kaip 276 tūkst. dolerių. Žurnalistai taip pat išaiškino kad už nardinimą su akvalangu Ukrainos prezidentas sumokėjo 18,705 tūkst. dolerių, už pusryčius –  10,791 tūkst. dolerių.

Žurnalistai taip pat išaiškino kad P.Porošenko su kelionės draugais išvyko iš Ukrainos ir grįžo į ją pagal kitais vardais išduotus dokumentus. Esą atitinkami dokumentai saugumo sumetimais Ukrainos Saugumo Tarnyba iš anksto išdavė prezidento šeimai. Be to jie greičiausiai nebuvo patikrinti Ukrainos pasieniečių nes nuo to momento kai aukščiau pamintas lėktuvas nusileido Kijevo oro uoste iki to momento kai prezidento kortežas išvažiavo pro specialius oro uosto vartus praėjo tik keturios minutės. Ar spėtų 8 žmonės taip greitai kirsti sieną atlikus visus formalumus? Vargu ar…

Gruodžio pabaigoje paaiškėjo kad vidutinis mėnesinis darbo užmokestis Ukrainoje sudaro vos 190 eurų ir tai yra pats žemiausias rodiklis Europoje. Vidutiniam ukrainiečiui reikėtų atidirbti apie 180 metų tam kad užsidirbti tokiam poilsiui.

Visa ši istorija labai primena Dž. Orvelo knygą „Gyvulių ūkis“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s