J.Bidenas: Ukrainos generalinis prokuroras – kalės sūnus – atleistas po JAV grasinimų

Buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad buvęs Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Šokinas buvo atstatydintas tik JAV pagrasinus atšaukti pažadėtas milijardo dolerių vertės kreditines garantijas, praneša Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

2016-aisiais buvo skelbiama, kad V.Šokinas buvo atstatydintas po to, kai esą atsisakė tirti korupcijos bylas ir mėgino dangstyti valstybės turto grobstymo atvejus. Bet tai buvo melas: JAV Užsienio reikalų taryboje kalbėjęs J.Bidenas atskleidė tikrąją Ukrainos generalinio prokuroro atstatydinimo priežastį – tiesioginis JAV spaudimas.

„Man skyrė užduotį, susijusią su Ukraina. Pamenu, kaip ten vykau, kad įtikinčiau mūsų komandą, jog mums reikia suteikti Ukrainai ilgalaikes kreditines garantijas. Vykau į Kijevą 12-13 kartų, galiausiai reikėjo paskelbti, kad mes siūlome dar vieno milijardo dolerių vertės kreditines garantijas“, – pasakojo J.Bidenas.

„Gavau Porošenkos ir Jaceniuko pažadą, kad jie imsis veiksmų generalinio prokuroro atžvilgiu, tačiau jie to nepadarė. Todėl nuvykęs į spaudos konferenciją pasakiau: „Mes jums neduosime milijardo dolerių“. Jie man atsakė: „Jūs neturite tokių įgaliojimų, jūs – ne prezidentas, o prezidentas žadėjo, kad duos“, – teigė buvęs JAV viceprezidentas. „Aš atsakiau: „Paskambinkite prezidentui“. Pasakiau, kad jie negaus milijardo dolerių. Pasakiau: „Po šešių valandų išvykstu, jei iki tol jūsų generalinis prokuroras nebus atstatydintas, jūs negausite pinigų.“ Ir tas kalės sūnus buvo atstatydintas. Ir į jo vietą paskyrė tą, kuriuo tuo metu pasitikėjo“, – pareiškė jis.

2016-ųjų pabaigoje JAV prezidentas Barackas Obama per susitikimą Vašingtone Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai pažadėjo, kad po to, kai Ukrainoje bus suformuota vyriausybė, JAV yra pasiruošusios suteikti trečią dalį kredito garantijų, siekiančių milijardą dolerių. Finansinės garantijos – finansinės pagalbos Ukrainai dalis. Ją tarptautinė bendruomenė nutarė skirti po 2014-tųjų valstybės perversmo kurį Kijevo režimas vadina „Orumo revoliucija“.

Anksčiau Rusija kaltindavo JAV kišantis į Ukrainos vidaus reikalus bet jos visus kaltinimus neigė.  Tačiau šis J. Bideno interviu parodė kaip po JAV suprovokuoto ir paremto 2014-tų metų valstybės perversmo Ukrainoje iš tikrųjų priimami politiniai sprendimai.

2019-tųjų kovo 31-ą dieną Ukrainoje turi įvykti eiliniai prezidento rinkimai. Laukiame kaip rinkiminės kampanijos metu P. Porošenko pasakos savo rinkėjams apie tikrąją Ukrainos valstybės nepriklausomumą.

2014-ųjų vasario 22-ąją jie apsupo Aukščiausios Rados (Ukrainos parlamento) pastatą, numušė jos pirmininką ir grasino smurtu deputatams. Išrinktasis šalies prezidentas Viktoras Janukovičius buvo priverstas palikti šalį. Įvyko nekonstitucinis valstybės perversmas, kurį parėmė Vakarai.

Kaip vėliau atskleidė JAV valstybės sekretoriaus padėjėja Viktorija Nuland, JAV įdėjo į šį perversmą apie 5 mlrd. dolerių, kadangi jis atitiko jų interesus. Privatūs rėmėjai, tokie, kaip Džordžas Sorosas, išleido milžiniškas sumas NVO veiklai finansuoti. Telefoninio pokalbio su JAV ambasadoriumi Kijeve metu Viktorija Nuland davė nurodymus, ką paskirti į naują Ukrainos ministrų kabinetą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s