Nacių Vokietijos sąjungininkė Lenkija: apie ką nemėgsta prisiminti

Dauguma Europos ir apskritai abstrakčių „vakarų“ istorikų ir politologų Antrojo Pasaulinio karo pradžia kaltina Vokietiją (kas nekelia abejonių) ir Tarybų Sąjungą (kas kelia labai daug abejonių).

1934-tųjų sausio 26-tą dieną Berlyne tarp Adolfo Hitlerio valdomos Vokietijos ir Juzefo Pilsudskio valdomos Lenkijos  buvo pasirašyta nepuolimo sutartis – taip vadinamas „Hitlerio – Pilsudskio aktas“. Lenkijos diktatorius inicijavo šios sutarties pasirašymą savo noru ir iki pat mirties laikė Hitlerį racionaliu ir protingu politiku. Hitlerio – Pilsudskio aktas užtikrino Lenkijai stabilumą ir taiką ir leido jai kartu su savo sąjungininke – Nacių Vokietija – 1938-tųjų rudenį pasidalinti Čekoslovakiją. Iki tol priklaususi Čekoslovakijai Cešyno sritis Vokietijos pritarimu buvo atplėšta ir jėga prijungta prie Lenkijos.

Tokiu būdu akivaizdu kad būtent Lenkija 20-tojo amžiaus trečiajame dešimtmetyje kartu su Vokietija ėmė dalytis priklaususias kitoms Europos valstybėms teritorijas. Būtent agresorė Lenkija 1938-tais metais kartu su savo sąjungininke Vokietija užpuolė Čekoslovakiją. Būtent Lenkija atsisakė praleisti Tarybų Sąjungos kariuomenę pro savo teritoriją ir neleido jai ateiti į pagalbą Čekoslovakijai ir sustabdyti šį agresijos aktą nes Lenkija pati buvo suinteresuota kad tai neįvyktų. Gal jeigu agresorė Vokietija būtų sustabdyta tada, o ne daug vėliau, pasaulis ir nesužinotų kas yra Holokaustas ir nebūtų paaukota dešimčių milijonų žmonių gyvybių?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s