Propaganda veikia ne visus: Čekijos prezidento rinkimus antrą kartą iš eilės nugalėjo Milošas Zemanas

Čekijoje šeštadienį baigėsi balsavimas antrajame prezidento rinkimų rate. Balsavimo rezultatai parodė, kad prieš imigrantus nusistatęs dabartinis šalies vadovas Milošas Zemanas liks dirbti antrą kadenciją.

Remiantis oficialiais duomenimis, suskaičiavus visus biuletenius, už M.Zemaną balsavo 51,55 proc. rinkėjų. Jo varžovas, buvęs Mokslų akademijos vadovas, liberaliųjų pažiūrų J.Drahošas gavo 48,44 proc. rinkėjų balsų. Rinkėjų aktyvumas antrajame rinkimų ture buvo 66,48 proc., nurodė Čekijos rinkimų komisija.

73 metų M.Zemanas, buvęs kairiosios pakraipos vyriausybės vadovas, buvo išrinktas 2013 metais per pirmuosius tiesioginius Čekijos prezidento rinkimus. Jis yra žinomas savo garsiais pasisakymais išsiskiriančiais iš daugumos ES šalių choro.  68 metų J.Drahošas – politikos naujokas, JAV ir ES favoritas.

Sausio 12–13 dienomis vykusiame pirmajame rinkimų ture varžėsi iš viso devyni kandidatai. M.Zemanas pirmajame ture užėmė pirmą vietą, surinkęs 38,56 proc. balsų. Jo pagrindinis konkurentas I. Drahošas gavo 1,5 karto mažiau – tik 26,6 proc. balsų. Antrojo rinkimų rato balsavimas prasidėjo penktadienį ir buvo tęsiamas šeštadienį nuo 8 val. iki 14 val. vietos (9–15 val. Lietuvos) laiku.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s