„Nepriklausoma“ nuo Rusijos dujų Ukraina savaitei uždarė visas mokymosi įstaigas

Daug kartų pasiskelbusi energetiškai nepriklausoma nuo Rusijos ir neperkanti rusiškų gamtinių dujų Ukrainos valdžia dėl dujų stokos nutarė savaitei (kol kas) uždaryti visas mokymosi įstaigas šalyje. Valstybės vyriausybė penktadienį paragino švietimo įstaigų vadovus atšaukti studijas, o gamyklas – sumažinti savo gamybinius pajėgumus. P.Porošenko komanda paliko dujų išteklius taupančius ukrainiečius drebėti iš šalčio. Jis net paleido tokią socialinę akciją – „prisuk“ turint omeny šiek tiek sumažinti apšildymą.

Rusija turėjo atnaujinti dujų tiekimą Ukrainai ketvirtadienį, Stokholmo arbitražui priėmus sprendimą, turintį užbaigti ilgus metus trukusius Kijevo ir Maskvos nesutarimus, tarp kurių buvo dujų tranzito į Europą per Ukrainą nutraukimas. Tačiau Rusijos koncernas „Gazprom“ atsisakė atnaujinti dujų tiekimą, grąžindamas Kijevo sumokėtą avansą už dujas ir teigdamas, kad sutarties pataisos dar nebaigtos ruošti. Visą Ukrainą sukausčius šalčiams, vyriausybė penktadienį paragino imtis priemonių dujų suvartojimui mažinti.

 „Nuo šios dienos mes rekomenduojame… sustabdyti darbą vaikų darželiuose, mokyklose ir universitetuose“, – energetikos ministras Ihoris Nasalykas paskelbė įstatymų leidėjams. Ministras paragino Ukrainos firmas prisitaikyti prie ekonominio dujų vartojimo režimo.

Elektrinėms, jeigu tik įmanoma, nurodyta pakeisti kurą, atsisakant dujų vartojimo (pereiti prie malkų?)Preliminariai toks taupymo režimas galios iki antradienio, kai prognozuojamas oro temperatūros atšilimas.

Stokholmo arbitražo teismo sprendimas pernai turėjo išspręsti nesutarimus dėl dujų kainos ir jų tiekimo, kurie dažnai būdavo susiję su šalių ginčais bei Ukrainos nenoru mokėti pagal sąskaitas. Arbitražas nustatė kainą ir nurodė Kijevui atnaujinti dujų pirkimą, kurį jis anksčiau buvo nutraukęs. Ukrainos nacionalinis energetikos holdingas „Naftogaz“ penktadienį pranešė, kad „Gazprom“ ne tik atsisakė atnaujinti dujų tiekimą, bet 20 proc. sumažino dujų spaudimą dujotiekyje ir sumažino dujų tiekimą kitiems savo vartotojams. Tuo metu „Gazprom“ pareiškė, kad Ukraina nori leisti savo gyventojams sušalti arba susikurti reputaciją „nepatikimos tranzitinės šalies, kuri atima dujas“ iš Europos valstybių. „Gazprom“ yra viena pagrindinių Europos dujų tiekėjų, tačiau dalis kompanijos dujotiekių eina tranzitu per Ukrainos teritoriją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s