Mitingas prie Ukrainos parlamento: demokratija baigėsi

Prieš ketverius metus Ukrainoje įvyko valstybės perversmas: po kruvinų eilinės spalvotos revoliucijos įvykių valdžia jėga buvo atimta iš teisėtai išrinkto prezidento Viktoro Janukovičiaus. Vakarai (ir ypač JAV) šį perversmą parėmė. Lietuvoje ir pačioje Ukrainoje šis perversmas dar vadinamas “Orumo revoliucija”. Tuomet teisė rengti protestus buvo laikoma natūralia ir neginčijama.

Kaip jį bepavadinsi praėjus ketveriems metams situacija kardinaliai pasikeitė: protestas nebėra priimtinas.

Priešais Ukrainos parlamento pastatą dar praėjusių metų spalio mėnesį buvo pastatytos palapinės. Bet š.m. vasario pabaigoje aktyvistai – buvusio Gruzijos prezidento M. Saakašvilio rėmėjai nutarė suaktyvinti protestus ir padegė padangas. Šis žingsnis perpildė Ukrainos policijos kantrybės taurę ir vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas davė įsaką likviduoti protestą. Daugiau už 100 protestuotojų buvo suimti, palapinės suardytos o pats mitingas galutinai išvaikytas. Sulaikymo metu protestuotojai buvo parklupdyti. Lygiai taip pat kaip ir 2014-asiais.

Atseit tai kas buvo leidžiama prieš ketverius metus dabar yra tiesiog nusikaltimas, o kas buvo nusikaltimas – dabar norma. Laukiame dabar vakarų šalių protestų ir sankcijų Ukrainos režimui. Tiktai ar sulauksime?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s