Italijos parlamento rinkimų rezultatas: euroskeptikai nugalėjo, liberalai triuškinamai pralaimėjo

Italijos kraštutinių dešiniųjų lyderis Matteo Salvini pirmadienį pareiškė, kad jo dešiniojo sparno koalicija turi „teisę ir pareigą“ formuoti vyriausybę, kai sekmadienį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose surinko 37 proc., t.y. daugumą, rinkėjų balsų. Be to, jis aršiai supeikė eurą.

M.Salvini leido aiškiai suprasti ketinantis siekti ministro pirmininko posto po to, kai jo vadovaujama antiimigracinė ir euroskeptiška „Šiaurės lyga“ sekmadienį aplenkė kitą koalicijos narę – ekspremjero Silvio Berlusconi „Forza Italia“ („Pirmyn, Italija!“).

Sekmadienį vykusiuose Italijos visuotiniuose rinkimuose Matteo Salvini vadovaujami dešinieji pasirodė ženkliai geriau nei tikėtasi – ši partija surinko beveik 18 proc. balsų, o visas centro dešiniųjų rinkiminis blokas, kuriam ji priklauso, gavo maždaug 37 proc. visų balsų. Tačiau tiek balsų nepakanka, kad šis aljansas Italijai vadovautų vienas pats.

M.Salvini pasakė, kad neužilgai pradės derybas dėl koalicijos su potencialiais partneriais, kad užsitikrintų parlamentinę daugumą. Tiesa, jis jau atmetė galimybę sudaryti aljansą su populistiniu „Penkių žvaigždučių judėjimu“. Šis judėjimas sekmadienį surinko daugiausiai balsų kaip atskira politinė jėga – 32 procentus.

Be to, M.Salvini pirmadienį dar kartą išreiškė savo nepasitenkinimą euru. Jo nuomone, „tai yra neteisinga valiuta ir neteisingas pasirinkimas Italijai“.

Vis dėlto kiek anksčiau jis yra sakęs, kad Italijos konstitucija draudžia rengti referendumą dėl išstojimo iš euro zonos. Pirmadienį M.Salvini taip pat pareiškė, kad sėkmę rinkimuose lėmė jo partijos pasiūlymai ekonomikos srityje, o ne antiimigracinė retorika.

M.Salvini teigimu, migrantai tėra „viena problema“, su kuria susiduria Italija, o „Šiaurės lyga“ turi konkrečių idėjų, kaip ją išspręsti. Jis tvirtino, kad rinkėjus priviliojo „idėja, kad Italija atsigaus, dirbs, kad kartas nuo karto liks namie sekmadienį pabūti su savo vaikais ir turės senelius, kurie nemirs prie konvejerių“.

Šiaurės lygos lyderis taip pat pakartojo savo partijos priešrinkiminius pažadus atšaukti pensijų reformas, įvesti fiksuotus mokesčius bei sumažinti biurokratiją.

Tuo tarpo valdančioji „Demokratų partija“ nesurinko net 20 % rinkėjų balsų.

Dar viena svarbi detalė yra ta kad bet kuri iš nugalėjusių politinių jėgų nesilaikys antirusiškos pozicijos ir nerems sankcijas prieš ją: ši tema Italijoje nėra populiari. Diskusiją šiuo klausimu ES ir nacionaliniu mastu bandė kelti buvęs Italijos ministras pirmininkas, „Demokratų partijos“ lyderis M. Renzi, tačiau jo niekas neišgirdo. Kaip bebūtų situacija Europoje šiuo klausimu po Italijos rinkimų veikiausiai dar labiau pasikeis Rusijos naudai. Ne be reikalo gi M. Salvini pasirodė apsirengęs marškinėliais su užrašu „No sanzioni alla Russia“ („Jokių sankcijų Rusijai“).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s