Angela Merkel ketvirtą kartą iš eilės paskirta Vokietijos kanclere

Vokietijos visuotinio parlamento Bundestago deputatai trečiadienį vėl paskyrė Angelą Merkel šalies kanclere dar vienai ketverių metų kadencijai. Ji eina Vokietijos vyriausybės pirmininkės pareigas ir faktiškai vadovauja šiai ES valstybei nuo 2005-tų metų. Tai bus jau ketvirtoji jos kadencija iš eilės.

A.Merkel paskyrimui kanclere pritarė 364 Vokietijos parlamento (Bundestago) nariai, 315 buvo prieš, 9 susilaikė, o dar 11 biuletenių buvo sugadinti. Prieš balsavimą buvo tikimasi, kad po to, kai A. Merkel vadovaujama krikščionių demokratų partija pasirašė koalicijos sutartį su socialdemokratais, abiejų didžiųjų partijų parlamentarai balsuos už ją. Tiesa, A. Merkel paskyrimui kanclere pritarė kiek mažiau parlamentarų, nei yra koalicijoje (364 iš 399).

Vokietijoje kanclerį (kanclerę) paskiria ne visa tauta, o parlamentarai ir nėra apribojimų, kiek kartų juo gali būti paskirtas tas pats asmuo.

Iki šiol ilgiausiai kancleriu yra išbuvęs Helmutas Kohlis – 16 metų. A. Merkel vadovauja šaliai jau tryliktus metus iš eilės.

Po kanclerės patvirtinimo šalies prezidentas oficialiai pristatys naujus ministrus, kurie bus prisaikdinti Bundestage.

Krikščionių demokratų partija laimėjo pernai rugsėjį vykusius parlamento rinkimus, surinkusi 33 procentus balsų. Koaliciją su jais sudarantys socialdemokratai surinko 20,5 proc. balsų.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė jau pasveikino A. Merkel vėl tapus Vokietijos vadove. Pažiūrėsime ar neužilgai ji pasveikins savo buvusį bendrapartietį (taip pat TSKP narį) Vladimirą Putiną arba eilinį kartą laikysis dvigubų standartų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s