Vakarų Irake sudužo JAV karinis sraigtasparnis: neišgyveno nė vienas jame buvęs karys

Vakarų Irake sudužus JAV kariniam sraigtasparniui, neišgyveno nė vienas iš septynių juo skridusių karių, penktadienį pranešė Pentagonas.

„Tai buvo eilinė karių transportavimo operacija iš Irako į Siriją, nieko neįprasta“, – sakė vienas pareigūnas.

„Sraigtasparnyje buvo septyni žmonės; manoma, kad visi jie žuvo“, – pridūrė jis. Kitas pareigūnas sakė, kad keturi tame sraigtasparnyje buvę žmonės priklausė JAV oro pajėgoms.

Pentagono pranešime sakoma, kad orlaivis „Sikorsky HH-60 Pave Hawk“ sudužo dėl nenustatytos priežasties kuri šiuo metu yra tiriama. Pasak pareigūnų, tas JAV oro pajėgų sraigtasparnis buvo naudojamas paieškos ir gelbėjimo operacijoms kovos veiksmų zonose. „Pave Hawk“ sudužo ketvirtadienio popietę netoli Kaimo miesto Anbaro provincijoje.

Pentagonas nurodė, kad apie incidentą pranešė lydintis JAV sraigtasparnis; nelaimės vietą saugo greitojo reagavimo pajėgos, kurioms priklauso Irako saugumo pajėgos ir koalicijos nariai.

„Ši tragedija mums primena apie pavojus, su kuriais mūsų vyrai ir moterys kasdien susiduria tarnyboje mūsų šalims. Šiandien galvojame apie šių tarnybos narių artimuosius“, – sakė koalicijos brigados generolas Jonathanas Braga. „Esame dėkingi Irako saugumo pajėgoms už jų skubią pagalbą reaguojant į šį tragišką incidentą“, – pridūrė jis.

Žuvusiųjų vardai bus paskelbti vėliau, kai apie nelaimę bus informuoti jų artimieji. JAV naudojo du sraigtasparnius ir fiksuoto sparno orlaivį Irake per karinę operaciją prieš teroristų organizaciją „Islamo valstybė“, 2014 metais užėmusį dideles teritorijas į šiaurę ir vakarus nuo Bagdado. JAV vadovaujama tarptautinė koalicija kovą su džihadistais pradėjo 2014-ųjų rugpjūtį, o vėliau ėmė rengti antskrydžius ir gretimoje Sirijoje.

Amerikiečiai aprūpino sirų ir irakiečių pajėgas ginklais, mokė vietos karius ir teikė jiems kitokią pagalbą. Bagdadas paskelbė pergalę prieš džihadistus praėjusių metų pabaigoje, tačiau IS Irake vis dar rengia mirtinų išpuolių. Anksčiau šį mėnesį šalies šiaurėje IS surengė ištisą virtinę atakų, nusinešusių mažiausiai 25 gyvybes.

Toks sraigtasparnių tipas yra naudojamas JAV kariuomenės elito – karinių žvalgų bei jūros pėstininkų – transportavimui. Be to Sirijos ir Irako karių duomenimis JAV karinis sraigtasparnis galėjo būti numuštas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s