Demokratija Ukrainoje: rusams fiziškai neleidžiama balsuoti prezidento rinkimuose

Ukraina penktadienį pareiškė, kad šioje šalyje gyvenantys Rusijos Federacijos piliečiai, išskyrus diplomatinius bei konsulinius darbuotojus, neturės galimybės balsuoti sekmadienį vyksiančiuose Rusijos prezidento rinkimuose, nes visos Rusijos diplomatinės misijos tądien bus užblokuotos.

„Sekmadienį, 2018-ųjų kovo 18 dieną, Ukrainos teritorijoje Kijeve, Charkove, Odesoje ir Lvove esančių Rusijos diplomatinių misijų apsaugos režimas neleis šiose įstaigose Rusijos piliečiams balsuoti rinkimuose“, – pareiškė Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

„Patekti į šias įstaigas galės tik diplomatinį statusą turintys asmenys. Kiti asmenys ir Rusijos Federacijos piliečiai į diplomatinių atstovybių teritoriją įleidžiami nebus“, – penktadienį parašė A. Avakovas savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Anksčiau Rusijos ambasada Kijeve pranešė, kad Rusijos piliečiai galės atiduoti savo balsą prezidento rinkimuose keturiose rinkimų apylinkėse Ukrainoje: ambasadoje Kijeve ir trijuose konsulatuose: Charkove, Odesoje ir Lvove. Tuo tarpu Ukrainos nacionalistai paskelbė apie planuojamas protesto akcijas Rusijos prezidento rinkimų dieną.

Šiandien vietiniai nacionalistai ir neleido Rusijos piliečiams įeiti į valstybės diplomatines atstovybes. Policijos pareigūnai į situaciją nesikišo. Tokia savo pozicija Ukrainos valstybė pademonstravo kad jai nusispjauti į demokratijos vertybes ir ji nenori laikytis tarptautinių standartų. Tarptautinė bendruomenė ir ypatingai taip vadinamieji „vakarai“ dviveidiškai tyli ir vaidina lyg čia ir nieko tokio. Galima tik spėlioti kiek priekaištų sulauktų Rusija jeigu tai įvyktų jos teritorijoje kokios nors kitos (kad ir Ukrainos) valstybės piliečių atžvilgiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s