Stebint N. Savčenkos dramą, dar geriau išryškėja Lietuvos ir visų “vakarų“ politinio elito srutos

Kovo 22 d. Ukrainos parlamente sumalta į miltus ir sulaikyta Ukrainos didvyrė Nadia Savčenko. Prieš tai Ukrainos parlamentarai jai vieningai panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Ukrainos tyrėjai esą turi nenuginčijamų įrodymų, kad N. Savčenko asmeniškai planavo, asmeniškai verbavo, asmeniškai dalino nurodymus, kaip įvykdyti teroristinį aktą Ukrainos parlamento salėje, kovinėmis granatomis sunaikinant dvi ložes, minosvaidžiais nugriaunant Aukščiausiosios Rados kupolą ir automatais pribaigiant tuos, kurie išgyvens.

Informuojama, kad N. Savčenko ne tik ketino įvykdyti šiurpų teroristinį aktą, bet tarnauja asmeniškai Vladimirui Putinui ir jo, kaip sakoma Lietuvoje, teroristinei-mafijinei valstybei.

Čia galima pamatyti buvusios didvyrės sulaikymo akimirką:

Jei N. Savčenko kaltė bus įrodyta, jai gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Anksčiau įtariamoji apkaltino neturintį aukščiausio teisinio išsilavinimo Ukrainos generalinį prokurorą Jurijų Lucenką organizavus šaudynes Maidane 2014 m. vasarį. Tuomet žuvo 53 žmonės, iš kurių 49 buvo protestuotojai, 4 – milicininkai.

Kai beveik prieš dvejus metus iš Rusijos kalėjimo paleista N. Savčenko lankėsi Lietuvoje, mūsų šalyje tai tapo metų įvykiu – žurnalistų dėmesys bei reportažų ir straipsnių gausa, aukščiausių šalies politikų šiltos kalbos ir glėbėščiavimasis su didvyre – visa tai buvo tapę kasdiene Lietuvos euforija.

Kai Nadija Savčenko buvo laikoma Rusijos tardymo izoliatoriuje bei kalėjime solidarumą jai išreikšdavo visos vakarų struktūros:

2016-aisiais Lietuva pirmoji Europos Sąjungoje paskelbė „Savčenko sąrašą“. Ar dabar atšauks?

Liberalų badautojas Petras Auštrevičius anksčiau yra skelbęs, kad iš Rusijos įkalinimo paleistos „N. Savčenko sugrįžimas yra viltis Ukrainai“. 

Ragindami Rusiją paleisti Ukrainos pilotę, grupė europarlamentarų su Petru Auštrevičiumi priešakyje  net surengė bado streiką. 

Paleisti suimtą Ukrainos pilotę Nadeždą Savčenko Rusiją ragino Europos Sąjungos užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini.

Nedelsiant paleisti Ukrainos pilotę Nadją Savčenko reikalavo Vokietija.

Paleisti N.Savčenko Rusiją ragino JAV.

Protestuodamas prieš Ukrainos pilotės kalinimą Rusijos „menininkas“ Piotr Pavlenski net nusipjovė ausį.

2015-tų metų kovo mėnesį Ukrainos prezidentas Petro Porošenko suteikė jai šalies didvyrės medalį.

Kai ji buvo išvaduota Petro Porošenko net nusiuntė prezidento „lėktuvą № 1“ jai  nugabenti atgal į tėvynę.

Tačiau po to, kas atsitiko su N. Savčenko pastarosiomis dienomis, nei straipsnių, interviu bei reportažų, nei skambių linkevičių, grybauskaičių, landsbergių, juknevičienių, pavilionių, kasčiūnų ir panašių gausybės lietuviškų politinių srutų bei daugeliui metų užsikonservavusių veikėjų pareiškimų mes negirdime. Tvyro kukli tyla. Tyli ir užsienio veikėjai lyg nieko tokio…

Net ketvirtus metus dėl Ukrainos lakūnės N. Savčenkos badaujantis liberalas Petras Auštrevičius taip pat neišlemeno nė žodžio apie tai, dėl ko jis tiek laiko gyvas vien tik duona ir vandeniu…

Tuo tarpu Ukrainos teismas leido suimti lakūnę dviem mėnesiams.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s