„Bloomberg“: technologijų specialistai iš Lietuvos palaikė ryšius su „Cambridge Analytica“

Duomenų gavybos startuolyje „Palantir Technologies Inc.“ dirbantis lietuvis Alfredas Chmieliauskas palaikė neoficialius ryšius su duomenų analizės bendrove „Cambridge Analytica“, ketvirtadienį paskelbė Jungtinių Valstijų naujienų agentūra „Bloomberg“.

Pastaroji bendrovė yra atsidūrusi istorijos dėl feisbuko vartotojų duomenų nutekinimo epicentre. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Alfredas Chmieliauskas patvirtino, kad „Bloomberg“ straipsnyje minimas lietuvis yra jo sūnus.

„Palantir Technologies Inc.“ žiniasklaidos akiratyje atsidūrė, kai buvęs „Cambridge Analytica“ darbuotojas Chrisas Wylie Jungtinės Karalystės parlamentarams nurodė, kad startuolis padėjo jo atstovautai kompanijai kurti algoritmus, panaudojant „Facebook“ duomenis. Jungtinėse Valstijose įsikūrusio startuolio atstovai naujienų agentūrai „Bloomberg“ nurodė, kad „Palantir Technologies Inc.“ niekada nebendravo su „Cambridge Analytica“, bet išsiaiškino, kad su ja neoficialius ryšius palaikė vienas darbuotojų. Kaip rodo „Palantir“ elektroniniai laiškai, su „Cambridge Analytica“ bendravęs darbuotojas buvo būtent A. Chmieliauskas.

Anot „Bloomberg“, siekdamas užmegzti santykius su „Cambridge Analytica“ jis naudojosi savo asmenine „Gmail“ elektroninio pašto paskyra.

Savo „Linkedin“ profilyje A. Chmieliauskas nurodo bendrovė „Palantir“ dirbantis nuo 2003 metų.

Bendrovė „Cambridge Analytica“ yra įtariama nesąžiningai gavusi pusšimčio milijonų feisbuko vartotojų duomenų, kad galėtų sukurti programinę įrangą prognozuoti ir veikti rinkėjų nuomonę per rinkimus, taip padedant JAV prezidentu išrinkti Donaldą Trumpą. Prieš savaitę JAV naujienų portalas „Buzzfeed“ rašė, kad kuriant „Cambridge Analytica“ galėjo prisidėti dar vienas lietuvis Tadas Jucikas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s