VSD ataskaita: „Rusai puola“ ir kelios esminės pastabos

Šią savaitę Lietuvos saugumo tarnybos pristatė plačiai visuomenei grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Šiame dokumente mes nepamatėme beveik nieko naujo, o pagrindinis jo šukis yra labai paprastas: „Rusai puola!“

Mūsų demesį pritraukė poskyris „Ekonominis ir energetinis saugumas“.

„Lietuvos kaimynystėje plėtojami Rusijos ir Baltarusijos atominės energetikos projektai – Astravo AE statyba ir galimas Baltijskajos AE projekto atnaujinimas – kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui“. Ar tikrai? O kas vertė Lietuvą uždaryti savąją Ignalinos AE? Juk būtent jos uždarymas sukėlė tikrą grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Toliau pateikta informacija visiškai neatitinka realybės: „Nepasitvirtino išankstiniai „Gazprom“ vertinimai, kad per Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą gaunamų dujų kaina negali būti konkurencinga „Gazprom“ siūlomai kainai“. Kaip gi nepasitvirtino? Pradėkime nuo to kad ta kaina kurią Lietuva moka už dujas perkamas per SGD terminalą yra tikra paslaptis ir konkrečiai ji yra nežinoma, ją galima nustatyti tik per skaičiavimus. „Vakarų ekspreso“ nuomone, Lietuvos „ Valdžios pučiama migla prasilenkia su tikrove“. Aiškus dalykas kad mūsų spectarnybos ir toliau siekia platinti joms palankią informaciją per kontroliuojamas žiniasklaidos priemones. 

O štai „Laisvojo laikraščio“ skaičiavimais perkamų per terminalą Norvegiškų dujų kaina yra apie 539 – 576 dolerius už 1000 kub/m, kuomet „Gazprom“ tiekia dujas po 370 dolerių, ir tai jau galutinė kaina. Štai taip ir gaunasi maždaug 1,5 karto kainos skirtumas lyginant norvegiškas dujas su rusiškomis. Laisvosios rinkos ekonomikos sąlygomis toks didžiulis kainų skirtumas neleistų SGD terminalui konkuruoti su pigesnėmis rusiškomis dujomis. Reiškia Lietuvos energetikos sektoriuje laisvos konkurencijos nėra, o yra politinė valia ir rusofobija.

„Kremlius siekia nukreipti Rusijos įmonių krovinius iš Baltijos valstybių į Rusijos jūrų uostus, sumažinti geležinkelio krovinių tranzitą per Lietuvą“. Visos valstybės taip daro. O kur Rusija turi nukreipti savo įmonių krovinius? Pavyzdžiui, JAV bando daryti įtaką Rusijos bei ES energetiniam projektui „Nord Stream“ bet Lietuva joms jokių priekaištų neišreiškia.

VSD noras įspėti žmones yra suprantamas. Tačiau mūsų visuomenė ir taip pastoviai bauginama, lietuviai ir taip paranojiški. Ir taip visur įžvelgia slaptus kėslus bei priešus. Iškart įtars, jog Kremlius į Lietuvos prezidento rinkimus deleguos ne vieną, bet tris savo agentus. O kodėl ne? Juk trigubai daugiau šansų S.Daukanto tvirtovę užimti.

Kaip tiksliai pasakė Zigmas Vaišvila, akivaizdus šios „mokyklinukų lygio“ ataskaitos tikslas yra kurstyti Lietuvą prieš Rusiją. Ir daugiau čia nieko nepasakysi. Toks yra mūsų valstybės saugumo lygis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s