D.Grybauskaitė ir L.Linkevičius išsigando? Vietoj 11-os Rusijos šnipų Lietuva išsiunčia tik 3…

Prieš kelias dienas pasaulis vėl pamatė kokios valstybės vykdo savarankišką užsienio politiką o kokios šoka pagal stipresnių šalių dūdeles.

Be pagrįstų priežasčių besisolidarizuodami su savo euroatlantiniais partneriais Lietuvos vadovai nutarė išsiųsti iš šalies net 3 Rusijos šnipus dirbančius po diplomatine priedanga. Čia lyg ir nieko tokio bet pavyzdžiui Latvija ir Estija išsiuntė po 1. Palikime nuošalyje tokių priemonių pagrįstumą nes kai praėjusį kartą prieš NATO įsiveržus į Iraką Lietuva patikėjo tuometinio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko T. Blero žodžiais jog Irakas esą turi cheminį ginklą galų gale paaiškėjo kad tai buvo melas ir tokio ginklo Irakas neturėjo. Bet tai nesvarbu nes tikslas buvo pasiektas – S. Huseinui buvo įvykdyta mirties bausmė. Niekas už šią „klaidą“ neatsakė? Na, suklydo ponai iš Didžiosios Britanijos ir JAV. Jiems – galima. Kita vertus kodėl Lietuvos politinė vadovybė nuosekliai pasitiki anglų (ir amerikiečių) žodžiais?

Reikalas tas kad mūsų spectarnybų duomenimis po diplomatine priedanga Lietuvoje dirba 11 Rusijos šnipų. Oficialiais Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Rusijos ambasadoje Lietuvoje dirba 33 darbuotojai. Pirmadienį paskelbtoje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje pažymima, kad su žvalgyba susiję asmenys sudaro trečdalį Rusijos diplomatinio personalo. Trečdalis nuo 33 tai yra 11.

Anksčiau D. Grybauskaitė pranešė kad „Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies čia dirbančius Rusijos žvalgybos pareigūnus, veikiančius po diplomatine priedanga“.

„Aš manau, kad žvalgybinio tinklo išardymas visose Europos šalyse, rusų žvalgybos tinklo ardymas yra bendra užduotis“, – tuomet pasakė ji.

Tikslas yra lyg ir teisingas ir sveikintinas. Bet čia kyla logiškas klausimas: jeigu VSD žino kad rusų ambasadoje dirba 11 šnipų kodėl Lietuva išsiuntė tiktai 3? Ar jos ekscelencijai jau nebereikia ardyti Rusijos žvalgybinį tinklą? Arba nėra jokių tikslių duomenų ir ponas D. Jauniškis juos išgalvojo? O gal D. Grybauskaitė (be jokių abejonių tokius sprendimus priima būtent ji) nebepasitiki Lietuvos žvalgyba?

Lieka dar ketvirtas variantas ir jis yra labiausiai tikėtinas: D. Grybauskaitė ir L. Linkevičius tiksliai nežino kas iš tikrųjų prisidėjo prie buvusio Rusijos šnipo apnuodijimo ir imasi šių veiksmų prieš Rusiją dėl savo rusofobiškos pozicijos arba spaudžiami JAV ir Didžiosios Britanijos (kas yra mažiau tikėtina).

Bet kuriuo atveju Lietuvos užsienio politikos kūrėjai savo žodžių neištesėjo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s