Donaldas Trumpas išmokys Lietuvą draugauti su Rusija

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per spaudos konferenciją su trijų Baltijos valstybių prezidentais kalbėjo apie “labai kvailus žmones“, kurie nenori draugauti su Rusija; gyrė savo palydovus iš Baltijos už karinę isteriją, kuri leidžia NATO labai priartėti prie Rusijos sienų, bei už pasiruošimą pirkti iš JAV brangias suskystintas dujas vietoj pigių “Gazprom“ dujų.

Baltuosiuose rūmuose įvyko istorinis trijų Baltijos šalių vadovų priėmimas. Norint nenuskriausti savo Europos palydovų apibendrinimu, susitikimas buvo pavadintas “aukščiausiojo lygio susitikimu“ ir skirtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos nepriklausomybių šimtmečiams.

Apie ką kalbės Dalia Grybauskaitė, Kersti Kaljulaid ir Raimondas Vėjuonis su Donaldu Trumpu buvo aišku gerokai anksčiau prieš susitikimą. Todėl žurnalistai ir politologai beveik neskyrė dėmesio protokolinėms frazėms, o įsiklausydavo į žodžius “tarp eilučių“ ir į Baltųjų rūmų šeimininko intonacijas. Ir Trumpas pasakė. Ir pasakė taip, kad Daliai Grybauskaitei, matyt, užgniaužė kvapą.

“Jeigu mes susitartume su Rusija, tai būtų gerai, o ne blogai. Ir beveik visi pritaria tam, išskyrus labai kvailus žmones“, — pasakė dabartinis JAV prezidentas.

Priminsiu, kad iš visų Baltuosiuose rūmuose susirinkusių prezidentų (Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV) tik Grybauskaitė nepasveikino Vladimiro Putino su dar viena pergale Rusijos prezidento rinkimuose. Matyt, būtent ją ir turėjo omenyje Trampas bei paragino visus Blatijos šalių lyderius — “darykit kaip aš!“.

“Aš manau, kad galėčiau turėti labai gerus santykius su Putinu. Tai, kad aš galiu turėti gerus santykius ir draugauti su Rusija — tai reali galimybė. Draugauti su Rusija — geras dalykas, draugauti su Kinija — puikus dalykas, draugauti su kitomis valstybėmis — puikus dalykas. Aš manau, kad galėčiau užmegzti gerus santykius su Putinu ir Rusija, ir jei aš tai sugebėsiu, bus labai nuostabu“, — sakė JAV prezidentas.

O toliau viskas pagal protokolą. Pagyrimas Vilniui, Rygai ir Talinui už NATO namų darbų paruošimą — ne mažiau nei 2% BVP leisti apsiginklavimui. Sunkumai su pinigais ir biudžeto trūkumai? Nieko, JAV jums padės. Štai jums dulkės, net ne trupiniai nuo pono stalo. Net 170 milijonų JAV dolerių, kurių pakaks visų trijų Baltijos valstybių kariuomenių “autkojams“. Ir mes taip pat papildomai atsiųsime JAV karius, tankus ir oro gynybos raketas. Laikui bėgant, mes taip pat pagalvosime apie branduolinio ginklo dislokavimą, kad galėtume grasinti juo Kremliui “draugiškų“ derybų metu.

Ką reiškia tos pačios Respublikos Konstitucija, kuri neleidžia Lietuvos teritorijoje dislokuoti svetimos kariuomenės ir ginklų? Norite apsaugos? Pirmyn! Ypatingas teisinis statusas JAV kariams – be problemų!

Taip pat paruoškite savo centus ir pegelbėkite vargšams Amerikos verslininkams. Amerikai reikalingi ne tik žodžiai apie ištikimybę ir lojalumą, bet ir skambios monetos. Šildysite savo namus amerikietiškomis “mažai kalorijų turinčiomis“ SGD.

“Taip pat mes tikimės didesnio ekonominio abipusiškumo ir Amerikos suskystintųjų dujų, kurių pagrindiniais vartotojais jūs (Baltijos šalys — red.) esate, eksporto. Mes laukiame dar didesnių apimčių ateityje“, — nutraukė nereikalingas diskusijas apie kainas žinomas kaip labai apsukrus verslininkas Trumpas.

Štai ir Dalia Grybauskaitė — šaunuolė. Turi įžvalgumo dovaną ir iš anksto nupirko didžiulį terminalą “Independence“. Ką reiškia “brangu jį išlaikyti“? Na, tai jūsų problemos, o ne JAV. Parduokite kam norite SGD “Made in USA“. Nors išleiskite į jūrą, tačiau, atėjus kitam dujų tankui iš Amerikos, terminalas privalo būti tuščias. Nėra ko čia ginčytis!

Niekas iš Baltijos šalių prezidentų nesiryžo diskutuoti ar polemizuoti su D.Trumpu. Atidavė pagarbą ir garsiai paklausė: “Leisite vykdyti?“ Jie nepagailėjo Baltųjų rūmų šeimininkui malonių žodžių.

“NATO reikalingas lyderis, sugebantis priimti sprendimus, kuris spaus priešininkus, kad jie suprastų, jog mes galime priimti sprendimą, ir mes matome visa tai prezidento Trumpo asmenybėje. Mes tikime, kad mūsų partneris ir sąjungininkas rimtai žiūri į investicijas, į mūsų gynybos ateitį ir ne tik mūsų regione, bet ir viso pasaulio saugumo atžvilgiu“, — pasakė Lietuvos prezidentė.

O kad patvirtintų savo žodžius, Grybauskaitė teigė, kad Lietuvos įmonės pasirašė susitarimus su Amerikos dujų tiekėjais dėl SGD reguliarių pirkimų. Štai tikras bendradarbiavimas su JAV, apie kurį daugelis valstybių pasaulyje gali tik pasvajoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s