Saulius Skvernelis apie “Skripalio bylą“: tikimybė dar nėra faktas

Didelė tikimybė, kad Rusija prisidėjo prie Skripalio apnuodijimo – nėra visiškas, šimtaprocentinis faktas, teigia Saulius Skvernelis.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad Rusijos prisidėjimas prie “Skripalio bylos“ dar nėra patvirtintas, bei paragino JK ir tarptautinius ekspertus “pateikti įtikinamų įrodymų“.

Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija esą buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga „Novičok“. Didžioji Britanija teigia, kad “prie apnuodijimo prisidėjo Rusija“. Maskva tai kategoriškai neigia.

“Manau, kad tiek Jungtinė Karalystė, tiek pasitelkti tarptautiniai ekspertai turėtų labai aiškiai iki galo atsakyti ir padėti tašką, nes dabar yra labai didelė tikimybė, kad tai yra padaryta iš Rusijos pusės, bet didelė tikimybė nėra visiškas, šimtaprocentinis fakto patvirtinimas. Tikiuosi, kad tyrėjai, kalbant apie ekspertus, kurie darbuojasi tiriant šitą bylą, galės pateikti neginčijamus įrodymus“, — pabrėžė vyriausybės vadovas interviu Žinių radijui.

Lietuva išsiuntė 3 Rusijos diplomatus (vietoj 11 pažadėtų). Rusijos ambasada Vilniuje pateikė Lietuvos URM notą su prašymu pateikti faktus, kokiu pagrindu Lietuva priėmė sprendimą solidarizuotis su Britanija. Anot Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje Aleksandro  Udalcovo, Lietuva neturėjo ir neturi įrodymų “Skripalio bylos“ atžvilgiu.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s