VSAT: Lietuvos pasieniečiai važinės naujutėliais už ES pinigus nupirktais „Land Cruzeriais“

Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) planuoja atnaujinti automobilių parką: perka 79 visureigius ir 37 mikroautobusus.

VSAT spaudos tarnyba praneša kad už Europos Sąjungos lėšas atnaujinamas Lietuvos VSAT tarnybinių transporto priemonių parkas, už beveik keturių milijonų eurų sumą perkami visureigiai “Toyota Land Cruiser“ ir mikroautobusai “Renault Trafic“

Ketvirtadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje visureigių įsigijimo sutartis buvo pasirašyta su viešąjį konkursą laimėjusia UAB “Mototoja“, o sutartis dėl VSAT perkamų mikroautobusų buvo pasirašyta su viešąjį pirkimą laimėjusia UAB “Sostena“.

Lėšos 79 visureigiams ir 37 mikroautobusams yra skirtos pagal du ES transporto priemonių įsigijimo projektus.

Bendra 79 visureigių “Toyota Land Cruiser“ kaina su PVM yra 2 871 571 euras. Vieno tokio visureigio kaina su PVM yra 36 349 eurai.

Naujieji “Toyota Land Cruiser“ bus naudojami, siekiant užtikrinti Lietuvos ir ES sienų apsaugą bei užkirsti kelią nelegaliai migracijai bei kontrabandos gabenimui per valstybės sieną.

Pagal sutartį “Toyota Land Cruiser“ pasieniečiams turi būti pristatyti per šešis mėnesius. Perkamuose automobiliuose bus sumontuota daug papildomos įrangos, kuri reikalinga tarnybinėms funkcijoms atlikti. Jie turės visų ratų pavarą (4×4), bus aprūpinti garsine balso stiprinimo ir įvairia kita įranga, turės švyturėlius, telemetrinius įrenginius, vaizdo registratorius ir atitiks patruliavimui pasienyje būtinus reikalavimus.

Tokio visureigių įsigijimo tikslas yra atnaujinti susidėvėjusių VSAT tarnybinių transporto priemonių parką. Paskutinį kartą panašus visureigių įsigijimas VSAT buvo atliekamas daugiau kaip prieš dešimtmetį. Pagal taisykles, įrangą reikia keisti apytiksliai po 5-7 metų. Transporto priemonėms nustatytas 5 metų laikotarpis.

37 mikroautobusus “Renault Trafic“ pasieniečiai perka toms pačioms reikmėms. Bendra šio pirkinio vertė — 846 190 eurų su PVM. Vieno mikroautobuso kaina su PVM yra 22 870 eurų.

Pagal sutartį “Renault Trafic“ pasieniečiams turi būti pristatyti per septynis mėnesius. Kaip ir visureigiai, jie bus aprūpinti garsine balso stiprinimo ir įvairia kita įranga, turės švyturėlius, telemetrinius įrenginius, vaizdo registratorius ir kt.

Vienas iš reikalavimų šių viešųjų pirkimų metu buvo tas, kad naujos transporto priemonės būtų tipinės VSAT tamsiai žalios spalvos. Kadangi nei minėtų visureigių, nei mikroautobusų gamintojai savo automobilių spalvų paletėje tokios neturi, pasieniečiams bus pagamintos specialios tamsiai žalių 79-ių “Toyota Land Cruiser“ ir 37-ių “Renault Trafic“ laidos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s