Skaudi tema: emigracija mažėja bet net iki „nulio“ dar toloka

Statistikos departamento duomenys rodo kad šiemet pirmąjį metų ketvirtį emigracija, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, buvo trečdaliu mažesnė, bet bendras migracijos balansas lieka neigiamas.

Šių metų sausio-kovo mėnesiais iš Lietuvos iš viso emigravo 10 tūkst. 978 nuolatiniai gyventojai, 4826 asmenimis (30,5 proc.) mažiau negu tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Į Lietuvą šiuo laikotarpiu imigravo 8859 žmonės, tai du kartus daugiau negu pernai tuo pat laikotarpiu, skelbia Statistikos departamentas. Jo duomenimis, 66,5 proc. per pirmuosius tris šių metų mėnesius imigravusių į Lietuvą asmenų sudarė grįžę Lietuvos piliečiai, kitų dauguma yra čia atvykstantys darbo migrantai iš Ukrainos.

Vis dėlto bendras migracijos rodiklis išlieka neigiamas: 2119 žmonių daugiau emigravo negu imigravo.

Šių metų kovą iš Lietuvos emigravo beveik tiek pat gyventojų kaip ir prieš metus, rodo išankstiniai Statistikos departamento duomenys. Šių metų kovo mėnesį iš Lietuvos emigravo 3502 gyventojai, pernai kovą – 3691. Imigrantų skaičius kovą siekė 2954 ir yra maždaug dvigubai didesnis nei prieš metus, kai į Lietuvą imigravo 1423 asmenys. Dauguma šių metų kovą imigravusių asmenų – 1957 – yra Lietuvos gyventojai. Tokiu būdu kovo mėnesį iš Lietuvos išvažiavo 548 žmonėmis daugiau negu įvažiavo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s