Klaipėda paminėjo Pergalės Dieną

Klaipėdoje sovietinių karių memoriale, Skulptūrų parke, keli tūkstančiai žmonių kaip ir kasmet paminėjo eilines – jau 73-ąsias – pergalės prieš fašistinę Vokietiją ir jos sąjungininkus metines. Tradiciškame renginyje deja dalyvavo tik keturi šio karo dalyviai.

Klaipėdos krašto gyventojai – lietuviai, rusai, totoriai ir kiti – kaip ir kasmet gegužės 9-ąją, su gėlėmis susirinko prie tarybinių didvyrių memorialo pašvęsti pergalę ir pagerbti žuvusiųjų Antrajame pasauliniame kare.

Ceremonija prasidėjo jau tradicija tapusiomis “Nemirtingojo pulko” eitynėmis nuo stačiatikių cerkvės Liepų gatvėje iki karių memorialo Skulptūrų parke. Deja šiemet renginyje dalyvavo tik keturi Antrojo pasaulinio karo veteranai, kiti negalėjo ateiti dėl sveikatos būklės.

Karo veteranų, kovų dalyvių Klaipėdoje kasmet vis mažėja, garbaus amžiaus karių uostamiestyje beliko vos keli šimtai. Į renginį susirinko jų giminaičiai, artimieji ir prijaučiantys asmenys. Kai kurie jų atsinešė kare žuvusių savo artimųjų nuotraukas, panaši tradicija jau kelerius metus gyvuoja ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje.

Tarp susirinkusiųjų nemaža dalis buvo pasidabinę Georgijaus juostelėmis, kurios po 2014 m. kilusio ginkluoto konflikto Ukrainoje pradėtos vertinti itin dviprasmiškai, nes tada jos pradėtos naudoti kaip prorusiškai nusiteikusių gyventojų ženklas.

Tokia juostele tradiciškai buvo pasipuošęs ir miesto Tarybos narys, Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslav Titov. Buvo užfiksuota kad ją atlapuose taip pat turėjo visuomenininkas, už lapelių „Tautieti“ ir „Šalin eurą“ platinimą ir neteisėtą ginklo laikymą pirmos instancijos teismo sprendimą jau išgirdęs Olegas Titorenko, asociacijos „Vitės bendruomenė“ valdybos pirmininkas Ruslan Schneiderat, rašytojas Rimantas Greičius ir kiti.

111

Daugiau nei valandą trukusio minėjimo metu kalbėjęs Klaipėdos miesto tarybos narys V. Titovas savo kalboje pareiškė žinąs, kas nori karo, ir kreipėsi į JAV prezidentą Donaldą Trampą žodžiais, kurie esą buvo užrašyti viename iš netoli Klaipėdos buvusių nacistinių lagerių: „žmonės, būkite budrūs, saugokite taiką“.

Miesto valdžiai renginyje atstovavo politinės partijos „Rusų aljansas“ nariai – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius ir miesto Tarybos narys Andrej Kugmerov.

Minėjimo metu pasisakė ir vienos Vokietijos organizacijos atstovai, išreiškę nepasitenkinimą dabartiniais NATO ir Rusijos santykiais, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vykdoma „antirusiška politika“.

Renginio metu budėję policijos pareigūnai, kurie buvo uždarė eismą dalyje S. Daukanto gatvės, žurnalistams pasakė, kad incidentų buvo išvengta, tačiau tiek ilgai stovėti saulėje kai kuriems vyresnio amžiaus minėjimo dalyviams buvo per sunku. Pora jų dėl saulės smūgių ar perkaitimo buvo išvežti į ligonines.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s