Petro Porošenko sumokėjo 400 tūkst. dolerių už trumpą susitikimą su Donaldu Trumpu – BBC

Britanijos žiniasklaida praneša kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenko per savo atstovą sumokėjo už 10 minučių susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu 400 tūkstančių dolerių. Pinigai buvo perduoti per asmeninį D. Trumpo advokatą Michaelą Coheną.

Tuo metu pats M.Cohenas nebuvo užsiregistravęs Jungtinėse Valstijose kaip Ukrainos atstovas, kaip to reikalauja šalies įstatymai. D.Trumpo ir P.Porošenkos susitikimas įvyko 2017 m. birželį. Po to, kai P.Porošenka grįžo į Ukrainą, vietos antikorupcinis biuras nutraukė tyrimą dėl buvusio D.Trumpo rinkimų kampanijos vadovo Paulo Manaforto. Formaliai byla Manaforto atžvilgiu buvo nutraukta dėl to kad jis yra JAV pilietis tuo tarpu Ukrainos įstatymai leidžia Nacionaliniam Antikorupciniam Biurui tirti bylas tiktai Ukrainos piliečių atžvilgiu, o užsienio valstybių piliečiai negali būti jų figurantais.

Anot aukšto rango Ukrainos žvalgybos pareigūno, dėmesys į M.Coheną nukrypo todėl, kad Vašingtone registruoti ukrainiečių lobistai sugebėjo su administracija susitarti tik dėl šiek tiek daugiau nei galimybės prezidentams kartu nusifotografuoti. Tuo tarpu P.Porošenkai reikėjo kažko, ką būtų galima pavaizduoti kaip derybas. Nėra pranešama, ar D.Trumpas žinojo apie M.Cohenui išmokėtus pinigus.

Kitas šaltinis Kijeve teigia, kad iš viso ukrainiečiai D.Trumpo advokatui sumokėjo 600 tūkst. dolerių.

Kaip įprastai tokiais atvejais pats M.Cohenas ir du galimai apmokėjimą suorganizuoti padėję ukrainiečiai BBC tokius kaltinimus neigė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s