FIFA gali nubausti kroatų futbolininką už vaizdo įrašą su politizuotu ukrainietišku šūkiu

Tarptautinė futbolo asociacija (FIFA) gali imtis sankcijų prieš kroatų futbolininką Domagojų Vidą dėl po pergalės prieš Rusijos rinktinę Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje nufilmuoto vaizdo įrašo, kuriame jis ištarė šūkį „Šlovė Ukrainai!“, sekmadienį pranešė leidinys „The Daily Telegraph“.

„FIFA nagrinėja įvairius pranešimus iš minimų rungtynių bei galimus įrodymus dėl klausimo, minimo jūsų laiške“, – pareiškė FIFA atstovas, paklaustas, ar D. Vida gali būti už tai nubaustas.

Kaip praneša „The Daily Telegraph“, FIFA taisyklės draudžia diskriminaciją politiniais motyvais, o už tai gali būti baudžiama nušalinimu nuo varžybų. Vis dėlto D. Vidai greičiausiai bus skirta bauda, nurodė leidinys.

Sekmadienį Rusijos ir Kroatijos komandų rungtynės baigėsi rezultatu 2:2, o per baudinių seriją daugiau įvarčių pelnė kroatai. Vieną iš įvarčių į rusų vartus įmušė D. Vida. Pasibaigus šioms rungtynėms jis su savo komandos draugu Ognenu Vukojevičiumi nufilmavo vaizdo įrašą, kuriame, be kita ko, D. Vida šaukia: „Šlovė Ukrainai!“ D. Vida ir O. Vukojevičius anksčiau kartu žaidė Kijevo futbolo klube „Dynamo“. Kol kas neaišku, ar jie ketino skelbti įrašą viešai, ar tai buvo asmeninė žinutė, vėliau kažkieno kito įkelta į socialinį tinklą „YouTube“.

Vėliau Rusijos žiniasklaidai D. Vida atsiprašė nenoręs nieko įžeisti.

„Futbole nėra jokios politikos. Tai tik pokštas mano draugams Kijevo „Dynamo“, – sakė jis. – Myliu rusus ir myliu ukrainiečius.“

„Šlovė Ukrainai!“ buvo valstybės perversmo, per kurį 2014-aisiais buvo nuverstas demokratiškai išrinktas prezidentas V. Janukovičius, šūkis. Istoriškai jį naudojo Ukrainos nacionalistai, kurie tame tarpe rengė ir masines žudynes.

O. Vukojevičius minimame vaizdo įraše priduria: „Ši pergalė – (klubui) „Dynamo“ ir Ukrainai! Kroatija, pirmyn!“

Į filmuką atkreipė dėmesį tarptautinė žiniasklaida, jį pasmerkė kai kurie pareigūnai.

Kroatijos futbolo asociacija išplatino oficialų pareiškimą kuriuo paragino savo sportininkus susilaikyti nuo bet kokių politiškai motyvuotų ir angažuotų pareiškimų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s