NATO atstovas Kijeve: Aljansas nėra pasirengęs suteikti Ukrainai ypatingos partnerės statuso

Po 2014-siais įvykusio Ukrainoje valstybės perversmo, kurį inspiravo JAV, nauja posovietinės respublikos vadovybė aršiai siekia įstojimo į ES ir NATO. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko visokeriopai stengiasi parodyti kad jo vadovaujama šalis jau pakeliui į ES ir NATO. Ir jeigu su ES viskas jau šiek tiek aišku kadangi pasak J.K. Junkerio per artimiausius 25-rius metus Ukraina į Europos Sąjungą tikrai neįstos, tai dėl NATO Ukrainos valdovai kol kas turi tam tikrų vilčių.

Bet Ukrainos misijos prie NATO vadovas Vadimas Pristaiko interviu Ukrainos žiniasklaidai pasakė jog Aljansas nėra pasirengęs suteikti Ukrainai ypatingos partnerės statuso.

„Ypatingų galimybių programa šiandien yra tikrai tas formatas kuris leidžia suvienyti aplink NATO artimiausių partnerių klubą, kurį sudaro tos šalys kurios dėl skirtingų priežasčių nėra Aljanso narės bet yra pasirengusios bendradarbiauti su NATO techniniais klausimais, vykdant bendras operacijas rengiant mokymus… Ar NATO dabar yra pasirengęs ir nori suteikti Ukrainai tokį statusą? Tikrai ne!“

Jis taip pat priminė jog eilinio 3-jų metų periodo efektyvumo apžvalga baigėsi prieš pusmetį.

„Visi penki šio klubo dalyviai – o tai yra Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija dar kartą pakviesti dalyvauti jo veikloje. Mes dalyvaujame derybose šiuo klausimu. Aš nemanau kad šis darbas bus baigtas iki artimiausio NATO viršūnių susitikimo“. – pasakė V. Pristaiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s