Lietuva prašys Rusijos išduoti dėl šnipinėjimo nuteistą E. Mataitį

Lietuva pakartotinai kreipsis į Rusiją, kad dėl šnipinėjimo nuteistas Lietuvos ir Rusijos pilietis Jevgenijus Mataitis bausmę galėtų atlikti Lietuvoje.

„Teisingumo ministerija artimiausiomis dienomis išsiųs raštą Rusijos Teisingumo ministerijai dėl 2016 metais pateikto prašymo įvykdymo“, – ketvirtadienį pasakė ministerijos atstovas Audris Kutrevičius. Anot jo, 2016 metais buvo prašoma nuteistąjį perduoti į Lietuvą tolimesniam bausmės atlikimui pagal dvišalę sutartį, bet atsakymas iki šiol negautas.

Naujas raštas rengiamas po gegužės pabaigoje Seimo kontrolieriaus iniciatyva įvykusio pasitarimo, kuriame dalyvavo Teisingumo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento atstovai. Šis pasitarimas surengtas, kai į Seimo kontrolierių Augustiną Normantą kreipėsi J. Mataičio sesuo Jolanta Stonienė, prašydama tarpininkauti susigrąžinant Rusijoje įkalintą brolį. Po pasitarimo Seimo kontrolierius kreipėsi į Teisingumo ministeriją, prašydamas išsiaiškinti 2016 metais pateikto prašymo nagrinėjimo rezultatus, žiniasklaidai pasakė Seimo kontrolierių įstaigos atstovas spaudai Vytautas Valentinavičius.

Turintį Lietuvos ir Rusijos pilietybę J. Mataitį Kaliningrado srities teismas dėl šnipinėjimo 2016 metais nuteisė 13 metų laisvės atėmimo bausme.

Tais pačiais metais Lietuvos teisėsauga dėl šnipinėjimo suėmė Rusijos pilietį Nikolajų Filipčenką. Vėliau Lietuvos teismas paskelbė, kad N.Filipčenka buvo Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnas ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo.

E. Mataičio sesuo J. Stonienė „Lietuvos ryto“ televizijai sakė, kad yra prašiusi tuometinės teisingumo ministrės Mildos Vainiutės „apkeisti du žmones, kalinčius skirtingose valstybėse“.

Lietuvos valdžios atstovai ir žvalgybos vadai nuo bet kokių komentarų apie J. Mataitį susilaiko ir apsikeitimo galimybių nekomentuoja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s