Karas Jemene: JAV remiama koalicija įvykdė eilinį karo nusikaltimą

JAV remiama ir Saudo Arabijos vadovaujama karinė koalicija tęsia savo neteisėtą karinę agresiją prieš Jemeną.

Jemeno informacinė agentūra „SABA“ pranešė kad rugpjūčio 9-tą dieną Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos karinis lėktuvas atakavo Dhahyano miestą esantį Jemeno Saados provincijoje.

Kelios raketos subombardavo mokinių autobusą. Dėl šios atakos buvo nužudyti daugiau kaip 50 žmonių dauguma kurių – vaikai iki 14 metų amžiaus. Tarptautinės „Raudonojo Kryžiaus ir Pusmėnulio“ organizacijos bendradarbė Jemene Mirela Hodeyb pranešė kad tarp žuvusiųjų yra 29 vaikai.

Ji pabrėžė kad susiklosčiusią šalyje situaciją galima apibudinti kaip „humanitarinė katastrofa“. Pasak jos dėl neteisėtos JAV remiamos ir Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos karinės agresijos nekalti civiliai žūsta Jemene kas keletą dienų. Dėl sudėtingos situacijos daugelis Jemeno gyventojų palieka šalį.

Koalicijos atstovas spaudai Turki al-Maliki atkirto kad iš tos vietos kurią atakavo jos karinis lėktuvas prieš kurį laiką esą buvo paleista raketa Saudo Arabijos Džizano miesto link.

Mirusiųjų kūnus ir 77 sužeistuosius, iš kurių daugiau už 30 yra vaikai,  priėmė laikinai veikianti šalyje „Raudonojo Kryžiaus ir Pusmėnulio“ ligoninė.

Karinis konfliktas šalyje vyksta nuo 2014-tų metų kai šalyje įvyko karinis perversmas ir JAV remiama vadovybė neteko gyventojų paramos. Šis incidentas ne pirmas toks JAV remiamos ir Saudo Arabijos vadovaujamos karo nusikaltimų pavyzdys. Šių metų pavasarį panašiomis aplinkybėmis buvo subombarduotos vestuvės. Tuo metu žuvo apie 20 žmonių, tame tarpe ir nuotaka su jaunikiu,  dar 45 buvo sužeisti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s