Lietuva – NATO poligonas: statomas dar vienas objektas

Nutarius pavirsti Lietuvą dideliu NATO poligonu JAV inžinieriai stato mūsų šalyje eilinį didelį karinį mokomąjį objektą. Vienintelę Baltijos šalyse Aljanso šaudyklą kariniams lėktuvams stato Kazlų Rudoje.

LRT žurnalistai nufilmavo propagandinį siužetą apie tai kaip netoli Kazlų Rūdos amerikiečių karo inžinieriai baigia įrengti karinį poligoną.

Nepaisant to kad Lietuva neturi modernių naikintuvų ir bombonešių ir toks objektas jai – tuščias pinigų švaistymas, šiame poligone nuo rudens NATO kariai mokysis iš oro sunaikinti antžeminius taikinius. Toks poligonas bus vienintelis Baltijos šalyse.

Pasak gynybos ekspertų, tokio objekto statyba yra reikalinga stiprinant regiono oro gynybą ir apsaugant vadinamąjį Suvalkų koridorių – Lenkijos–Lietuvos pasienio ruožą.

Kazlų Rūdos poligone nuo rugsėjo treniruosis ne tik sausumos pajėgos su karine technika, bet ir naikintuvai bei bombonešiai. Įrengus NATO standartus atitinkančią aviacijos šaudyklą, netoli Kazlų Rūdos bus mokomasi, kaip aviacija mūšyje gali talkinti sausumos pajėgoms.

Kazlų rūdos poligonas vienas labiausiai apkrautų, per savaitę čia šaudymo mokymuose dalyvauja po kelis tūkstančių NATO karių. Jame įrengtos ir vienintelės Lietuvoje – minosvaidžių treniruoklių ir automatinių granatsvaidžių šaudyklos.

„Užimtumas yra pakankamai didelis, mes sulaukiame iki dviejų tūkstančių karių per savaitę. Jie atvyksta vykdyti kovinį šaudymą ir tinkamai šaudoma visose šaudyklose“, – sako Kazlų Rūdos poligono viršininkas Kęstutis Čekavičius.

Įrengti ir vienintelę Baltijos šalyse aviacijos šaudyklą amerikiečių kariniai ekspertai pasiūlė dar prieš trejus metus, apžiūrėję visus Lietuvos poligonus. Tas faktas kad nuo šio poligono iki sienos su Rusija yra vos 50 kilometrų nesutrukdė priimti tokį sprendimą.

Be to Krašto apsaugos ministerija iki 2021-ųjų planuoja modernizuoti ir plėsti ir Pabradės poligoną – jame vienu metu galės treniruotis iki trijų tūkstančių karių ir karinių oro pajėgų aviacijos bazę Šiauliuose. Infrastruktūros darbams numatyta beveik 50 milijonų eurų, pusė jų skirs Lietuva.

Ar kas nors iš Lietuvos valdovų paaiškino gyvenantiems už skurdo ribos 25 proc. Lietuvos žmonių kad mokesčių mokėtojų pinigai turi būti leidžiami tam kad ir toliau virsti Lietuvą NATO poligonu prie Rusijos sienos o ne tam kad pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas?…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s