Pareigūnų profsąjunga: 2019 metų teisėsaugos biudžetai – neadekvatūs

Teisėsaugos institucijų suplanuoti 2019 metų veiklos biudžetai nėra adekvatūs ir pagrįsti realiu poreikiu, teigia Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS).

Organizacijos vertinimu, teisėsaugos įstaigų finansavimą 2019 metais būtina padidinti beveik 16 mln eurų.

„Policijos departamentui papildomai reikėtų skirti apie 4 mln. eurų, Valstybės sienos apsaugos tarnybai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjo departamentui – po kiek daugiau nei 5 mln. eurų, o Viešojo saugumo tarnybai – 1,3 mln. eurų. Visos šios lėšos turi būti skirtos pareigūnų darbo užmokesčio didinimui“, – rašoma NPPSS ketvirtadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime, priduriant, kad dėl nepakankamo finansavimo yra kreiptasi į premjerą Saulių Skvernelį.

NPPSS pirmininko Vladimiro Banelio teigimu, kitų metų biudžeto projekte Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui numatyta skirti 6 mln. eurų.

„Mūsų vertinimu, ši suma turėtų būti bent kelis kartus didesnė ir siekti maždaug 22 mln. eurų. Kitu atveju, pareigūnų darbo užmokestis 2019 metais nedidės. Žinome, kad Vyriausybės žodis formuojant biudžetą yra lemiamas, todėl ir kreipėmės į ministrą pirmininką“, – teigia NPPSS pirmininkas V. Banel.

Anot jo, šiuo metu vyksta Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento atstovų diskusija apie instituciją, kuri turėtų valdyti policijos finansus.

„Tokios bevaisės diskusijos turi baigtis. Turime galvoti, ką padaryti, kad policininkas gautų orų ir jo darbo pobūdį atitinkantį darbo užmokestį, o Lietuvos žmonės savo šalyje jaustųsi saugūs“, – teigia NPPSS pirmininkas.

Vidaus reikalų ministerija teigia dar vertinanti profsąjungų informaciją.

„Derybos tik prasidėjo, todėl kalbėti apie kokius nors „trūkumus“ yra per anksti. Vidaus reikalų ministerijai gerai žinomi pareigūnų poreikiai, bus siekiama maksimalių rezultatų derybose“, – nurodoma ministerijos atsakyme.

Žemiausios grandies teisėsaugos pareigūnai, NPPSS duomenimis, šiuo metu uždirba maždaug 600–650 eurų per mėnesį. Anksčiau vyriausybė žadėjo, kad nuo 2020 metų jis kiltų iki 1000 eurų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s