LRT transliacija Lenkijos lietuviams: S. Skvernelis – už, M. Garbačiauskaitė-Budrienė – prieš

Lietuva ieškos būdų stiprinti savo visuomeninio transliuotojo signalą, kad jo televizijos ir radijo programas matytų bei girdėtų Lenkijoje gyvenantys lietuviai, sako ministras pirmininkas S. Skvernelis.

„Jau preliminariai kalbėjome su Lietuvos radijo ir televizijos direktore ponia M. Garbačiauskaite-Budriene dėl signalo stiprinimo“, – trečiadienį lankydamasis Lenkijoje pasakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Jis sakė tokį poreikį išgirdęs per susitikimą su lietuvių bendruomenės Lenkijoje nariais.

„Poreikis buvo išsakytas. Tikrai džiaugiuosi, kad tas poreikis yra ir ta problema yra aktuali“, – teigė S. Skvernelis.

Anot jo, dabar netoli sienos su Lietuva – Punske, Seinuose, Suvalkuose – gyvenantys lietuviai turi sunkumų matyti bei girdėti LRT televizijos ir radijo programas.

„Ieškosime sprendimų, ar stiprinant signalo ar kitokiais būdais, kad Lietuvos televizija ir radijas būtų prieinami tose lietuviškose žemėse gyvenantiems lietuviams“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Šių metų gegužę Pietryčių Lietuvoje, lenkų gyvenamuose rajonuose, pradėtos nemokamai rodyti penkios lenkiškos televizijos.

„Mes analogiškai situaciją išsprendėme, kada Lietuvos valstybė finansavo, ir penki Lenkijos kanalai yra transliuojami antžeminiu skaitmeniniu būdu tautinės mažumos gyvenamuose rajonuose. Taip pat turime ieškoti sprendimų, kad būtų galima ir būtų prieinama mūsų Lietuvos televizija čia (Seinuose, Punske, Suvalkuose – red.) gyvenantiems lietuviams“, – pasakė S. Skvernelis.

Tuo tarpu LRT vadovė mano kad S.Skvernelio siūlymas stiprinti LRT signalą Lenkijoje nepasiteisintų.

LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė sako kad Sauliaus Skvernelio siūlymai stiprinti Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) programų transliacijos signalą Lenkijoje nepadėtų užtikrinti televizijos pasiekiamumo Lenkijos lietuviams Anot jos, premjeras jau prieš porą mėnesių išsakė LRT vadovybei Punsko lietuvių norą sudaryti galimybes tautiečiams Lenkijoje matyti LRT programas. Tačiau buvusi Delfi vadovė teigia, kad Lenkijoje gyvenantys lietuviai galėtų efektyviau pasinaudoti jau esamomis galimybėmis.

„Per tą laiką LRT pasidomėjo šiuo klausimu ir mano, kad būtent taip spręsti LRT programų transliavimą į Lenkijos teritoriją yra neefektyvu ir kviečia Lenkijos lietuvius pasinaudoti jau egzistuojančiomis galimybėmis matyti LRT programas“, – komentare teigė M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

Anot jos, Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) transliacijų Punskui klausimą pasiūlė spręsti įsigyjant 150 tūkst. eurų kainuojantį siųstuvą. Tačiau vien LRT padidinus signalo galingumą iš Lietuvos į Punską, vietos lietuviai automatiškai nepradėtų matyti nacionalinio Lietuvos transliuotojo programų – pasak LRT ekspertų, gyventojai vis tiek turės įsigyti kolektyvinę anteną ir nustatyti ją orientavus į Lietuvos pusę.

„Šiuo metu LRT, vykdydama misiją, transliuoja savo programas ir užsienio lietuviams, taip pat ir Lenkijoje, per palydovą (kanalas „LRT Lituanica“). Tam LRT kasmet išleidžia apie 0,5 mln. eurų. Lenkijoje „LRT Lituanica“ kanalą transliuoja kabelinės televizijos „Vectra“, „Echostar Studio“ ir „Telefony Podlaskie S.A.“ Jeigu yra poreikis dėl „LRT Lituanica“ įtraukimo į kitas Lenkijos kabelines televizijas, Lenkijos lietuviai gali kreiptis į LRT, o LRT savo ruožtu gali kreiptis į kabelines su prašymu retransliuoti“, – pasakė LRT vadovė.

Ji priminė kad jau rodytas LRT laidas galima matyti ir girdėti internetu, LRT mediatekos skyrelyje.

Lenkiškos televizijos programos Lietuvos pietryčiuose transliuojamos nekoduotu būdu – tai reiškia, kad programas Lietuvos pietryčiuose gyventojai gali žiūrėti nemokamai. Tam Lietuvos Vyriausybė per metus išleidžia apie 350 tūkst. eurų. Lietuvoje gyvena apie 200 tūkst. lenkų tautybės žmonių, Lenkijoje – apie 5 tūkst. lietuvių.

Ką gi, išeina kad Lietuvos vyriausybė kasmet išleidžia po 350 tūkst. eurų Lenkijos žiniasklaidai retransliuoti Lietuvoje ir dabar planuoja Lietuvos žiniasklaidą retransliuoti Lenkijoje irgi už savo sąskaitą? Neregėtas dosnumas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s