Ukrainos dujų transportavimo sistema: Vokietija iškelė ultimatumą

Vokietija tebevaidina kad Ukrainos dujų transportavimo jai tebėra įdomi. Nors visi puikiai supranta kad pastačius dujotiekius  „Šiaurės srautas 2“ ir „Turkijos srautas“ Europai ji bus nebeįdomi. Apie tai užsiminė net Ukrainos dujų transportavimo įmonės „Naftogaz“ vadovas.

Vokietijos vyriausybės oficialus atstovas Stephen Zeibert per pasitarimą Berlyne išvakarėse pareiškė, kad Ukraina turi užtikrinti ilgalaikį dujų tranzitą per savo teritoriją. O tam jai būtinai reikia modernizuoti savo dujų transportavimo sistemą. Vokietijos politiko nuomone šiam tikslui įgyvendinti Ukrainai reikės investuoti kelis milijardus dolerių. Bet su tokiu aukštu korupcijos lygiu anot jo šis tikslas tampa nepasiekiamas.

Šiuo klausimu pasisakė Ukrainos energetikos ekspertas Valentinas Zemlyanskis:

„Šiame etape dujų transportavimo sistemos modernizavimas reikalingas visų pirma pačiai Ukrainai, atitinkamai investuoti lėšas į ją turi Ukrainos valstybė ir jai priklausanti įmonė „Naftogaz“. Bet mes matome kad nieko tokio nevyksta. Kijevas visąlaik tikisi kad ateis koks nors investuotojas ir įdės savo pinigus į mūsų dujų transportavimo sistemą. Bet visiems aišku kad tai yra absurdiška. Kol mes patys nesiimsime rūpintis savo interesais ir šia sistema tol joks užsienio investuotojas net nepažiūrės jos pusėn“.

„Nuo pat pradžių mes turime parodyti pavyzdį ir tada galbūt bus pritrauktos vakarų kompanijų investicijos. Tiesą sakant tuomet gali kilti klausimai dėl tolimesnio bendradarbiavimo su Rusijos „Gazpromu“, ant kiek jis bus produktyvus. Aš manau kad šis klausimas yra ne tik finansinis nes esant dideliam norui investuotoją galima atrasti ir pritraukti. Bet jis taip pat priklauso nuo tarptautinių santykių tarp Rusijos ir Ukrainos“. – pabrėžė Ukrainos ekspertas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s